"TUBAB-Uluslararası Hukuk, Diplomasi ve İş Birliği Yaz Okulu" Başladı

TÜBA tarafından 16-20 Temmuz tarihleri arasında “2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu”da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) da desteğiyle düzenlenen “Türk Dünyası Ulusal Bilim Akademileri Birliği (TUBAB) - Uluslararası Hukuk, Diplomasi ve İş Birliği Yaz Okulu” Kastamonu Üniversitesi Bilgehan Bilgili Merkez Kütüphanesi Konferans Salonu’nda başladı.“TURQLAKES2016” Çalıştayı Özel Sayısı “Quaternary International”da  Yayımlandı

“TURQLAKES2016” Çalıştayı Özel Sayısı “Quaternary International”da Yayımlandı

TÜBA-Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı (TÜBA-GEBİP) dahilinde Akademi tarafından desteklenen; “Türkiye Göllerinde Paleoiklimsel ve Paleoekolojik Araştırmalar / Paleoclimatic and Paleoecological Studies in Turkey’s Lakes – TURQLAKES2016” Çalıştayı’nda sunulan göl araştırmalarından 16’sı Quaternary International (Elsevier) adlı dergide yayımlandı.


TÜBA 53. Genel Kurulu Gerçekleştirildi

TÜBA 53. Genel Kurulu Gerçekleştirildi

TÜBA 53. Genel Kurulu, 4 Temmuz 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile Akademi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar'ın açılış konuşmalarının ve TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. M.Şükrü Hanioğlu tarafından verilen "İkinci Meşrutiyet Garbcılığı ve Dinde Reform" konulu Akademi Konferansı’nın ardından Akademi üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen Genel Kurul’da Akademi başkanlığı ve Akademi üyeliği seçimleri de yapıldı.