Üstün nitelikli bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan genç bilim insanlarını, araştırmalarında ve kendi araştırma gruplarını geliştirmede desteklemek ve ülkemizdeki genç bilim insanlarını üstün başarılı araştırmalara özendirmek amacıyla yürütülen Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri Programı  (GEBİP) için 2021 yılı başvuruları başladı. GEBİP 2021 ödüllerine Ocak 1982’den ve daha sonra doğanlar başvurabilir. Kadın adayların 39 yaş sınırına her doğumu için bir yıl ilave edilir. GEBİP 2021 ödülleri için son başvuru tarihi 7 Mayıs 2021'dir.

TÜBA-GEBİP Ödülleri kapsamında eczacılık alanında bilimsel araştırma, proje ve çalışmaları olan üstün başarılı genç bilim insanına “Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Eczacılık GEBİP Özel Ödülü” tevdi edilecek.

GEBİP kapsamında; üç yıl boyunca her yıl 30.000 TL destek verilecek. GEBİP Ödülü sahibinin tez aşamasındaki doktora öğrencileri için yine her yıl 10.000 TL ek destek sağlanacak.

GEBİP, üstün nitelikli bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan genç bilim insanlarını, araştırmalarında ve kendi araştırma gruplarını geliştirmede desteklemek ve ülkemizdeki genç bilim insanlarını üstün başarılı araştırmalara özendirmek amacıyla her yıl düzenleniyor.

Program Sorumlusu: Gökçen Özümit MİNTAŞ (#164)
e-posta: gokcen.mintas@tuba.gov.tr

İlgili Haberler