TÜBA Asosye Üyesi Prof. Dr. İsmail Koyuncu’ya “YÖK 2019 Üstün Başarı Ödülü”

TÜBA Asosye Üyesi Prof. Dr. İsmail Koyuncu’ya “YÖK 2019 Üstün Başarı Ödülü”

TÜBA Asosye Üyesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Koyuncu, YÖK tarafından “Üstün Başarı Ödülü”ne layık görüldü.

Üniversitelerdeki bilimsel araştırma ile gerçekleştirilen çalışmaları, projeleri, tezleri ve topluma hizmet faaliyetlerini teşvik etmek amacını taşıyan ödül programı 2017-2018 eğitim-öğretim yılında ilk kez hayata geçirildi.

YÖK tarafından 18 Eylül 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni”nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen ödüller, bireysel ve kurumsal olmak üzere iki kategoride sahiplerini buldu.

2019 yılı “Bireysel Ödül” alanında Fen ve Mühendislik Bilimleri Kategorisinde; İçme Suyu Arıtımında Nano Gözenekli Membran Filtre Üretimi” alanında yaptıkları doktora teziyle Dr. Reyhan Şengür Taşdemir ve tez danışmanları Prof. Dr. İsmail Koyuncu ve Prof. Dr. Volodymyr V. Tarabara ödül almaya hak kazandı.

Bireysel Ödül kategorilerinde:
Sosyal ve Beşeri Bilimler Kategorisinde;
“Otizmli Çocukların Sosyal İletişim Becerilerinin Geliştirilmesi” alanında yaptıkları doktora teziyle Dr. Erkan Kurnaz ve tez danışmanı Doç. Dr. Onur Kurt ödül almaya hak kazandı.

Fen ve Mühendislik Bilimleri Kategorisinde; “İçme Suyu Arıtımında Nano Gözenekli Membran Filtre Üretimi” alanında yaptıkları doktora teziyle Dr. Reyhan Şengür Taşdemir ve tez danışmanları Prof. Dr. İsmail Koyuncu ve Prof. Dr. Volodymyr V. Tarabara ödül almaya hak kazandı.

Sağlık Bilimleri Kategorisinde; “Prostat Kanserinde Yeni Hücresel Bir Mekanizmanın Aydınlatılması” alanında yaptıkları doktora teziyle Dr. Öğr. Üyesi Yalçın Erzurumlu ve tez danışmanı Prof. Dr. Petek Ballar Kırmızıbayrak ödül almaya hak kazandı.

Kurumsal Ödül kategorilerinde:
Topluma Hizmet Ödülü; “Kanser Tedavisinde Lazerli Fotodinamik Terapi Yöntemi ve Toplumun Bilinçlendirilmesi” başlıklı başvurusu ile “Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesine” verildi.

Yerel Kalkınmaya Katkı Ödülü; “Fırat Kalkınma Ajansı Bölgesinin İklim Değişikliğine Adaptasyonunda Yerel Kalkınma Dinamizmi” başlıklı başvurusu ile “Fırat Üniversitesine” verildi.

Üniversite-Sektör İşbirliği Ödülü; “ODTÜ – TUSAŞ Çok Hafif Uçak Tasarım ve Geliştirme” başlıklı başvurusu ile “Orta Doğu Teknik Üniversitesine” verildi.

Uluslararası İşbirliği Ödülü ise; “Piri Reis Üniversitesi ile Katar Silahlı Kuvvetleri Arasında ‘Katar Deniz Harp Okulunun Kurulmasına İlişkin' ” projesi ile “Piri Reis Üniversitesine” verildi.

İlgili Fotoğraflar