English
 
1858
“TÜBA-GEBİP Yıllık Değerlendirme Toplantısı” Atatürk Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi TÜBA Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı (TÜBA-GEBİP) kapsamında ödüllendirilen üstün başarılı genç bilim insanlarının akademik çalışmalarının sunulması ve değerlendirilmesi ile bilim insanları ve kuruluşları arasındaki ilişki ve iş birliğini geliştirmeyi amaçlayan TÜBA-GEBİP Yıllık Değerlendirme Toplantısı, Atatürk Üniversitesi ev sahipliğiyle 22-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi.
1857
II. TÜBA-KAST Ortak Sempozyumu “Biyoteknoloji ve Biyoteknoloji Uygulamaları”, İstanbul’da Gerçekleştirildi TÜBA ve Kore Bilim ve Teknoloji Akademisi (The Korean Academy of Science and Technology-KAST) ikili iş birliği anlaşması çerçevesinde düzenlenen II. TÜBA-KAST Ortak Sempozyumu “Biyoteknoloji ve Biyoteknoloji Uygulamaları”, 20 Eylül 2017 tarihinde Yeditepe Üniversitesi ev sahipliği ve katkılarıyla gerçekleştirildi.
1850
Türkolog Prof. Dr. Semih Tezcan Vefat Etti Türkolojinin önemli isimlerinden Prof. Dr. Semih Tezcan 15 Eylül günü vefat etti.
1846
TÜBA VI. Uygulamalı Bilim Eğitimi Kursu, OMÜ’de Gerçekleştirildi TÜBA-Bilim Eğitimi Programı kapsamında; 2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde temel bilimler öğretmenlerine yönelik düzenlenen “Uygulamalı Bilim Eğitimi Kursu”, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
1852
BEÜ Rektörü Prof. Özer, TÜBA Başkanı Prof. Acar’ı Ziyaret Etti Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, 14 Eylül günü TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı ziyaret etti.
1848
İÜ Üniversitesi Rektörü Prof. Ak, TÜBA Başkanı Prof. Acar’ı Ziyaret Etti İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz, 13 Eylül günü TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı ziyaret etti.
1849
TÜBA Başkanı Prof. Acar, Samsun Valisi Kaymak’ı ve OMÜ Rektörü Prof. Bilgiç’i Ziyaret Etti TÜBA’nın 11-15 Eylül tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) iş birliği ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) katkılarıyla düzenlediği “VI. Uygulamalı Bilim Eğitim Kursu”nun açılışını yapmak üzere Samsun’da bulunan Akademi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, TÜBA Asli Üyesi ve TÜBA Bilim Eğitimi Programı Yürütücüsü Prof. Dr. Mustafa Safran ile MEB Araştırma, Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı İlkay Aydın, 11 Eylül günü Samsun Valisi Osman Kaymak’ı ve OMÜ Rektörü Prof. Sait Bilgiç’i ziyaret etti.
1844
TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Bahattin Baysal Vefat Etti Türkiye’de polimer kimyasının öncülerinden TÜBA Şeref üyesi Prof. Dr. Bahattin M. Baysal, 6 Eylül 2017 tarihinde vefat etti.
1843
TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Şerif Mardin Son Yolculuğuna Uğurlandı TÜBA Şeref Üyesi ünlü sosyolog ve siyaset bilimci, TÜBA Akademi Ödülü sahibi Prof. Dr. Şerif Mardin, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 6 Eylül 2017 tarihinde vefat etti.
1847
ALLEA 2017 Genel Kurul Toplantısı Budapeşte’de Gerçekleştirildi TÜBA Başkanı Prof. Ahmet Cevat Acar ve Başkan Yardımcısı Prof. Ahmet Nuri Yurdusev, 4-6 Eylül 2017 tarihlerinde Budapeşte'de Macar Bilimler Akademisi'nin (Hungarian Academy of Sciences) ev sahipliğiyle düzenlenen Avrupa Akademileri Birliği (All European Academies - ALLEA) Genel Kurul Toplantısı'na ve ALLEA-Avrupa Akademisi (Academy of Europe-AE) ve Avrupa Genç Akademisi (Young Academy of Europe-YAE) tarafından düzenlenen “Sürdürülebilirlik ve Dayanıklılık” konulu konferansa katıldı. Konferansa AE Üyesi de olan TÜBA Asli Üyesi ve YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal da katılarak bir konuşma yaptı.
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
TÜBA Ödülleri
TÜBA Ödülleri
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
TÜBA Tanıtım
TÜBA Tanıtım
Online Alışveriş Portalı
Online Alışveriş Portalı
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.