Türkçe
 
News
Applications for the 2018 TÜBA-GEBİP and TÜBA-TESEP Awards Have Started The 52nd TÜBA General Assembly was Held 2017 “TÜBA Awards” Found Their Owners TÜBA 2017 Academy Prizes Awarded Winners of TÜBA GEBIP and TÜBA TESEP Awards Announced TÜBA President Prof. Acar and Council Member Prof. Şeker Attended 8th World Science Forum TÜBA Council Member Prof. Şahin Represented TÜBA at “IASSF2017” TÜBA&EMAN Symposium on “Exploring the Commonalities of the Mediterranean Region” “TÜBA-Food Safety Symposium: Organic Products and Health” was Held at İnönü University A Cooperation Agreement Has Been Signed Between TÜBA and IAS
TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Leblebici Vefat Etti
Tarih: 05 EKİM 2017  Okunma Sayısı: 2425

TÜBA Şeref Üyesi ve Illinois Üniversitesi Urbana Champaign İşletmecilik Okulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Leblebici 4 Ekim Çarşamba günü hayatını kaybetti.

Akademik birikimi ve kişiliği ile ardında çok önemli izler bırakan Prof. Dr. Hüseyin Leblebici Hoca’mıza Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

Prof. Dr. Hüseyin Leblebici kimdir?
1969 yılında lisans eğitimini ODTÜ’de tamamladıktan sonra akademik hayatına ABD’de devam etti. University of Illinois at Urbana Champaign İşletme Bölümü’nden 1972 yılında MBA, 1975 yılında doktora derecelerini aldı. Örgüt kuramı alanına çok önemli katkılar yapan makalelere imza attı. Çalışmaları ASQ, AMR, Organization Science ve SMJ başta olmak üzere alanın önde gelen dergilerinde yayımlandı. Yine yönetim-organizasyon alanının en önemli dergilerine hakem ve editörler kurulu üyesi olarak katkıda bulundu.

Hüseyin Leblebici çok değerli bir araştırmacı olmasının yanı sıra on yıl süreyle University of Illinois at Urbana Champaign İşletme Bölüm Başkanlığını da başarıyla yürüttü. Türkiye’nin en önemli üniversitelerinin kuruluşlarına katkı sağladı. Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresi, Örgüt Kuramı Çalıştayı gibi organizasyonların başlatılmasına destek verdi. Pek çok üniversitede verdiği dersler ve seminerlerle genç akademisyenlere ufuklar açtı. ABD’de görev yaptığı üniversiteye Türkiye’den pek çok genç araştırmacıyı davet ederek doktora sonrası çalışmalarına ev sahipliği yaptı. 2012 yılında TÜBA Üyesi seçildi.

TÜBA - THE TURKISH ACADEMY OF THE SCIENCES Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Please enter your e-mail to get informed about news. Send
© 2013 THE TURKISH ACADEMY OF SCIENCES. All Rights Reserved.