English
 
Haberler
Ankara MGÜ Rektörü Prof. Parlak’tan TÜBA’ya Ziyaret Uluslararası TÜBA Akademi Ödülleri 2018 Yılı Aday Gösterme Süreci Başladı TÜBA Başkanı Prof. Acar’ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü Mesajı THK Üniversitesi Rektörü Prof. Akbulut TÜBA’yı Ziyaret Etti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Sayan TÜBA’yı Ziyaret Etti “TÜBA-Nükleer Enerji Çalıştayı ve Paneli” Gerçekleştirildi “TÜBA-Rüzgar Enerjisi Teknolojileri Çalıştayı ve Paneli” Gerçekleştirildi TÜBA Başkanı Prof. Acar “DD Değişim Dinamikleri Yönetim Merkezi” Paneli’ne Katıldı TÜBA-GEBİP Üyesi Yrd. Doç. Dr. Baykaş “IEEE-SA Çalışma Grubu” Başkan Yardımcısı Seçildi TÜBA’dan Enerji Teknolojileri Çalıştayları
TÜBA Konsey Üyesi Prof. Dr. H. Tayfun Özçelik’e ‘Gülhane Akademi Tıp Ödülü’
Tarih: 05 MAYIS 2015  Okunma Sayısı: 15377

TÜBA Konsey Üyesi ve Bilkent Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Tayfun Özçelik, Gülhane Askeri Tıp Akademisi tarafından verilen “Gülhane Akademi Tıp Ödülü”ne layık görüldü.

Prof. Dr. Özçelik’e, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nce bu yıl başlatılan “1.Gülhane Tıp ve Sanat Ödülleri” kapsamında 30 Nisan 2015 tarihinde takdim edilen Tıp Ödülü; Üner Tan Sendromu’nun genetik kökenleri ve genetik alanındaki uluslararası ve ulusal düzeyde ödüllendirilen diğer çığır açıcı çalışmaları nedeniyle verilirken, sanatçı Ferhat Göçer de "Gülhane Akademi Sanat Ödülü" nü aldı.

Halen Bilkent Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı ve TÜBA Konsey üyesi olarak görev yapan ABD’deki Stanford Üniversitesi’nde ”çalışmalarının heykeli” dikilen 22 bilim insanı arasında yer alan tek Türk bilim insanı olan Prof. Dr. Tayfun Özçelik, 2009 yılında TÜBA Asli Üyesi seçildi ve ayrıca 2012 yılında da TÜBİTAK Bilim Ödülü aldı.

Gülhane Akademi Tıp Ödülü

Gülhane Akademi Tıp Ödülleri, tıp alanında önemli bilimsel çalışmalar yapan ve farkındalık oluşturan bilim adamlarını hem tıp fakültesi öğrencilerine hem de tüm Türkiye’ye duyurmak ve tanıtmayı amaçlıyor.

Gülhane Akademi Tıp Ödülü’nün verilmesinde bilim insanının bilimsel araştırma ve hizmetleri bir bütün olarak değerlendirildiğinde, bilime evrensel düzeyde katkıda bulunmuş olma koşulu aranıyor.

Değerlendirmede, adayların Science Citation Index’te yer alan dergilerde yayımlanmış araştırmaları, yayınlarına yapılan atıf sayıları ve bilimsel kimliğini kanıtlayan veriler göz önüne alınıyor.

Gülhane Akademi Tıp Ödülü’nde yaş ve akademik dönemin herhangi bir aşamasında bulunulmasıyla ilgili ön koşul aranmıyor. Bilim ödülü sadece hayattaki bilim adamlarına veriliyor.

TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.