Türkçe
 
News
Call For Nominations: TÜBA 2018 Academy Prizes Applications for the 2018 TÜBA-GEBİP and TÜBA-TESEP Awards Have Started The 52nd TÜBA General Assembly was Held 2017 “TÜBA Awards” Found Their Owners TÜBA 2017 Academy Prizes Awarded Winners of TÜBA GEBIP and TÜBA TESEP Awards Announced TÜBA President Prof. Acar and Council Member Prof. Şeker Attended 8th World Science Forum TÜBA Council Member Prof. Şahin Represented TÜBA at “IASSF2017” TÜBA&EMAN Symposium on “Exploring the Commonalities of the Mediterranean Region” “TÜBA-Food Safety Symposium: Organic Products and Health” was Held at İnönü University
TÜBA-GEBİP Üyesi Doç. Dr. Şahin’e Eczacıbaşı’ndan “Tıp Teşvik Ödülü”
Tarih: 12 EKİM 2017  Okunma Sayısı: 2965

2014 yılı TÜBA-GEBİP Ödülü sahibi Doç. Dr. Özgür Şahin, “Eczacıbaşı Tıp Ödülleri” kapsamında “Tıp Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde 13 Ekim günü düzenlenen ödül töreninde ayrıca 2017 yılı itibarıyla Eczacıbaşı Topluluğu’nun kuruluşunun 75., Tıp Ödülleri geleneğinin ise 58. yılı kutlandı.

TÜBA Şeref Üyesi ve Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Ödülleri Bilimsel Değerlendirme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Kansu bugüne kadar Eczacıbaşı Bilimsel Araştırma ve Ödül Fonu tarafından toplam 177 araştırma projesinin gerekli kaynak ile desteklendiğini dile getirdi ve “Bu desteğin, bilim dünyamız açısından çok önemli bir katkı olduğuna inanmaktayız.” dedi. Prof. Kansu, Eczacıbaşı Tıp Ödülleri’nin, ülkemizin tüm bilim insanları, genç araştırmacıları ve araştırma disiplini kazanmak isteyen başarılı tıp öğrencileri için de önemli bir teşvik unsuru olduğunu vurguladı.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında Türk ve dünya tıbbına büyük katkıları dolayısıyla Tıp Onur Ödülü’nü Prof. Dr. Olcay Neyzi kazanırken, Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası Biyotıp ve Genom Enstitüsü’nden Prof. Dr. Şermin Genç, Tıp Bilim Ödülü’nü, Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden Doç. Dr. Özgür Şahin Tıp Teşvik Ödülü’nün, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. A. Süha Yalçın da Bilimsel Araştırma Destek Ödülü’nün sahibi oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Barış Boyraz ile Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden İbrahim Halil Gürçınar ise, Tıp Öğrencileri Proje Ödülü’ne değer bulundular.

TÜBA - THE TURKISH ACADEMY OF THE SCIENCES Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Please enter your e-mail to get informed about news. Send
© 2013 THE TURKISH ACADEMY OF SCIENCES. All Rights Reserved.