Türkçe
 
News
Call For Nominations: TÜBA 2018 Academy Prizes Applications for the 2018 TÜBA-GEBİP and TÜBA-TESEP Awards Have Started The 52nd TÜBA General Assembly was Held 2017 “TÜBA Awards” Found Their Owners TÜBA 2017 Academy Prizes Awarded Winners of TÜBA GEBIP and TÜBA TESEP Awards Announced TÜBA President Prof. Acar and Council Member Prof. Şeker Attended 8th World Science Forum TÜBA Council Member Prof. Şahin Represented TÜBA at “IASSF2017” TÜBA&EMAN Symposium on “Exploring the Commonalities of the Mediterranean Region” “TÜBA-Food Safety Symposium: Organic Products and Health” was Held at İnönü University
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” Mesajı
Tarih: 27 EKİM 2017  Okunma Sayısı: 2263

Aziz Milletimizin “devlet-i ebed müddet” ülküsü doğrultusunda, egemenlik ve bağımsızlık iradesi ve mücadelesinin eseri olan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığımız Kurtuluş Savaşı’nı takiben kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. yılını milletçe büyük bir onurla kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin 94. yılında, bölgemizle birlikte ülkemiz ve milletimiz, hukuk ve insanlık dışı her türlü yol, yöntem ve kuklanın kullanıldığı ve hedef ülkeleri parçalamayı amaçlayan bir “melez vekalet savaşı” ile karşı karşıyadır. Milletimiz, bağımsızlık irade, azim ve kararlılığıyla bu saldırıların da üstesinden gelecek ve millet ve devletimizin birlik ve bekasını koruyacaktır. Bu süreçte, her Türk vatandaşının ortak değer ve yönlerimize önem ve öncelik vererek birlik ve beraberlik içinde hareket etmesinin gerekli olduğuna inanıyoruz. Akademi camiamız da milletimizin egemenlik, bağımsızlık, demokrasi, kalkınma ve birlik ve bekası doğrultusunda üzerine düşen görevleri yerine getirmeye devam edecektir.

94. yıl dönümünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı içtenlikle kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatan, millet ve devletimizin birlik, bağımsızlık, beka, iyilik ve gelişimi için hayatlarını feda eden tüm şehit, gazi ve kahramanlarımızı minnet, rahmet ve şükranla yâd ediyoruz.

Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar
TÜBA Başkanı

TÜBA - THE TURKISH ACADEMY OF THE SCIENCES Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Please enter your e-mail to get informed about news. Send
© 2013 THE TURKISH ACADEMY OF SCIENCES. All Rights Reserved.