English
 
Haberler
“TÜBA 2017 Ödülleri” Açıklandı TÜBA-GEBİP ve TESEP Ödülleri için 2018 Yılı Başvuruları Başladı Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Yıldız'dan TÜBA’ya Ziyaret BEÜ Rektör V. Prof. Dr. Ali Azar'dan TÜBA’ya Ziyaret TÜBA Başkanı Prof. Acar “Türkiye’de Bilgi Üretimi ve Bilim Politikaları Uluslararası Sempozyumu” Açılışına Katıldı TÜBA Başkanı Prof. Acar ve Konsey Üyesi Prof. Şeker “8. Dünya Bilim Forumu”na Katıldı TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” Mesajı TÜBA&EMAN “Akdeniz Havzası Müşterekleri” Sempozyumu Gerçekleştirildi TÜSEB’den TÜBA’ya Ziyaret TÜBA Konsey Üyesi Prof. Şahin “IASSF2017”de TÜBA’yı Temsil Etti
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” Mesajı
Tarih: 27 EKİM 2017  Okunma Sayısı: 870

Aziz Milletimizin “devlet-i ebed müddet” ülküsü doğrultusunda, egemenlik ve bağımsızlık iradesi ve mücadelesinin eseri olan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığımız Kurtuluş Savaşı’nı takiben kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. yılını milletçe büyük bir onurla kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin 94. yılında, bölgemizle birlikte ülkemiz ve milletimiz, hukuk ve insanlık dışı her türlü yol, yöntem ve kuklanın kullanıldığı ve hedef ülkeleri parçalamayı amaçlayan bir “melez vekalet savaşı” ile karşı karşıyadır. Milletimiz, bağımsızlık irade, azim ve kararlılığıyla bu saldırıların da üstesinden gelecek ve millet ve devletimizin birlik ve bekasını koruyacaktır. Bu süreçte, her Türk vatandaşının ortak değer ve yönlerimize önem ve öncelik vererek birlik ve beraberlik içinde hareket etmesinin gerekli olduğuna inanıyoruz. Akademi camiamız da milletimizin egemenlik, bağımsızlık, demokrasi, kalkınma ve birlik ve bekası doğrultusunda üzerine düşen görevleri yerine getirmeye devam edecektir.

94. yıl dönümünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı içtenlikle kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatan, millet ve devletimizin birlik, bağımsızlık, beka, iyilik ve gelişimi için hayatlarını feda eden tüm şehit, gazi ve kahramanlarımızı minnet, rahmet ve şükranla yâd ediyoruz.

Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar
TÜBA Başkanı

TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.