Türkçe
 
News
Applications for the 2018 TÜBA-GEBİP and TÜBA-TESEP Awards Have Started The 52nd TÜBA General Assembly was Held 2017 “TÜBA Awards” Found Their Owners TÜBA 2017 Academy Prizes Awarded Winners of TÜBA GEBIP and TÜBA TESEP Awards Announced TÜBA President Prof. Acar and Council Member Prof. Şeker Attended 8th World Science Forum TÜBA Council Member Prof. Şahin Represented TÜBA at “IASSF2017” TÜBA&EMAN Symposium on “Exploring the Commonalities of the Mediterranean Region” “TÜBA-Food Safety Symposium: Organic Products and Health” was Held at İnönü University A Cooperation Agreement Has Been Signed Between TÜBA and IAS
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Mesajı
Tarih: 22 NİSAN 2017  Okunma Sayısı: 6618

Milli irade ve egemenliğimizin timsali Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 23 Nisan 1920'de açılışının 97. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı bir defa daha milletçe kutluyoruz.

Destansı kahramanlıklarla dolu milli istiklal mücadelemiz ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu süreci, devlet ve milletimizin gelişim ve bekası bakımından bu gün de hepimiz için önemli dersler içermektedir. 

Son dönemde yaşadıklarımız; milletimizin birlik, gelişim, bağımsızlık ve bekasına yönelik tehditlerin bu gün de varlığını devam ettirdiğini ve bunlarla başa çıkmak konusunda milletimizin inanç, birlik, azim ve kararlılığının belirleyici olduğunu, stratejik bir yaklaşımla bilim, eğitim ve yenilikçilik ile çocuk ve gençlerimizin bütünsel sağlık ve gelişimi ile birliğimizin pekiştirilmesi konusunda uygun tebdirleri devreye sokmak gerektiğini bir kez daha ortaya koymuştur.

Milli irade ve egemenlik ile çocukların öneminin vurgulandığı bu anlamlı günde, Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile hayatlarını millet, devlet ve değerlerimiz için feda eden aziz şehitlerimizi, gazi ve kahramanlarımızı, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bütün çocuklar için iyilik, adalet ve barış içinde mutlu bir dünya dileğiyle “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”mızı kutluyorum.

Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar
TÜBA Başkanı

TÜBA - THE TURKISH ACADEMY OF THE SCIENCES Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Please enter your e-mail to get informed about news. Send
© 2013 THE TURKISH ACADEMY OF SCIENCES. All Rights Reserved.