English
 
Haberler
TÜBA’dan Türk Dünyasına “Uluslararası Hukuk, Diplomasi ve İş Birliği” Yaz Okulu TÜBA Uluslararası Akademi Ödülleri 2017 Aday Gösterme Süreci Devam Ediyor TÜBA Asosye Üyesi Prof. Elçin “SCRR Misafir Editörü” TÜBA Asli Üyesi Prof. Göle'ye “Yeni Avrupa Elçisi Büyük Ödülü” TÜBA Üyelerine UNESCO ve L'Oreal’den Bilim Ödülü TÜBA-GEBİP Üyelerine “2016 Genç Bilim İnsanı Ödülleri" TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı Genç Türkiye Zirvesi BIOMED 2017 - 22. Uluslararası Biyomedikal Bilim ve Teknoloji Sempozyumu İstanbul Ticaret Üniversitesi ve TÜBA İş Birliğiyle “4. Teorik ve Uygulamalı Matematik Konferansı”
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Mesajı
Tarih: 22 NİSAN 2017  Okunma Sayısı: 1158

Milli irade ve egemenliğimizin timsali Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 23 Nisan 1920'de açılışının 97. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı bir defa daha milletçe kutluyoruz.

Destansı kahramanlıklarla dolu milli istiklal mücadelemiz ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu süreci, devlet ve milletimizin gelişim ve bekası bakımından bu gün de hepimiz için önemli dersler içermektedir. 

Son dönemde yaşadıklarımız; milletimizin birlik, gelişim, bağımsızlık ve bekasına yönelik tehditlerin bu gün de varlığını devam ettirdiğini ve bunlarla başa çıkmak konusunda milletimizin inanç, birlik, azim ve kararlılığının belirleyici olduğunu, stratejik bir yaklaşımla bilim, eğitim ve yenilikçilik ile çocuk ve gençlerimizin bütünsel sağlık ve gelişimi ile birliğimizin pekiştirilmesi konusunda uygun tebdirleri devreye sokmak gerektiğini bir kez daha ortaya koymuştur.

Milli irade ve egemenlik ile çocukların öneminin vurgulandığı bu anlamlı günde, Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile hayatlarını millet, devlet ve değerlerimiz için feda eden aziz şehitlerimizi, gazi ve kahramanlarımızı, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bütün çocuklar için iyilik, adalet ve barış içinde mutlu bir dünya dileğiyle “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”mızı kutluyorum.

Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar
TÜBA Başkanı

TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.