English
 
Haberler
Ankara MGÜ Rektörü Prof. Parlak’tan TÜBA’ya Ziyaret Uluslararası TÜBA Akademi Ödülleri 2018 Yılı Aday Gösterme Süreci Başladı TÜBA Başkanı Prof. Acar’ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü Mesajı THK Üniversitesi Rektörü Prof. Akbulut TÜBA’yı Ziyaret Etti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Sayan TÜBA’yı Ziyaret Etti “TÜBA-Nükleer Enerji Çalıştayı ve Paneli” Gerçekleştirildi “TÜBA-Rüzgar Enerjisi Teknolojileri Çalıştayı ve Paneli” Gerçekleştirildi TÜBA Başkanı Prof. Acar “DD Değişim Dinamikleri Yönetim Merkezi” Paneli’ne Katıldı TÜBA-GEBİP Üyesi Yrd. Doç. Dr. Baykaş “IEEE-SA Çalışma Grubu” Başkan Yardımcısı Seçildi TÜBA’dan Enerji Teknolojileri Çalıştayları
TÜBA Asli Üyesi Prof. Gürsan ve GEBİP Üyesi Prof. Baran’a “TEB Ödülü”
Tarih: 04 EKİM 2017  Okunma Sayısı: 2979

TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. K. Arzum Erdem Gürsan ve GEBİP Üyesi Prof. Dr. Yusuf Baran, Türk Eczacıları Birliği (TEB) tarafından ödüle layık görüldü.

25 Eylül 2017 tarihinde TEB Eczacılık Akademisi Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri kapsamında düzenlenen törenle; eczacılık bilimine ve Akademi’ye vermiş olduğu katkı ve hizmetlerden dolayı, Prof. Dr. K. Arzum Erdem Gürsan “Akademi Onur Ödülü” alırken, GEBİP Üyesi Prof. Dr. Yusuf Baran “TEB Eczacılık Akademisi Bilim Ödülü”nün sahibi oldu. Törenin ardından verilen resepsiyonda, Yaşam Boyu Onur Ödülleri de dağıtıldı.      

2017 Yılı Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri; TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. K. Arzum Erdem Gürsan, Prof. Dr. İ. Tayfun Uzbay, Prof. Dr. Ahmet Aydın, Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan, Prof. Dr. Sevim Rollas, Prof. Dr. Betül Demirci ve Prof. Dr. Nurşen Başaran’dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Bilimsel alanda yaptıkları çalışmalar ve hizmetleri dolayısıyla 2017 Yılı Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri’nin sahibi olan diğer bilim insanları:

TEB Eczacılık Akademisi Bilim Ödülü:
Prof. Dr. Ş. Güniz Küçükgüzel / Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Kimya ABD/İstanbul

Prof. Dr. Engin Umut Akkaya / Bilkent Üniversitesi Kimya Bölümü/Ankara

TEB Eczacılık Akademisi Teşvik Ödülü:
Arş. Gör. Dr. Fatma Sezer Şenol / Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ABD/Ankara

Yrd. Doç. Dr. Seda Nur Topkaya / İzmir Katip Çelebi  Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Analitik Kimya ABD/ İzmir

Prof. Dr. Yusuf Baran / Abdullah Gül Üniversitesi Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü/Kayseri

TEB Eczacılık Akademisi Hizmet Ödülü:
Akademi’nin geçmiş dönem başkanı Prof. Dr. K. Hüsnü Can Başer’e, Akademi Onur Ödülü takdim edildi.
 
Yaşam Boyu Onur Ödülü:
Eczacılık mesleği için yaptıkları çalışmalar ve Türk Eczacıları Birliğinin ve Eczacılık Akademisi’nin yönetiminde almış oldukları görevler ile mesleğin gelişimine ve ilerlemesine sağladıkları katkılarından dolayı Prof. Dr. Fethi Şahin, Ecz. Rafet Şahin, Dr. Ecz. Akın Çubukçu ve Ecz. Sertaç Özmen’e Yaşam Boyu Onur Ödülü takdim edildi.

Fotoğraflar

TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.