English
 
1801
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın “Ramazan Bayramı” Mesajı Mübarek Ramazan Bayramınızı kutluyor; milletimiz, İslam alemi ve insanlık için barış, adalet, huzur, iyilik ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.
1709
TÜBA Uluslararası Akademi Ödülleri 2017 Aday Gösterme Süreci Devam Ediyor TÜBA’nın bilim insanlarını takdir ve teşvik misyonu kapsamında verdiği Uluslararası TÜBA Akademi Ödülleri için 2017 yılı aday gösterme süreci 14 Temmuz 2017’ye kadar sürecek.
1798
TÜBA-Newsletter'ın 5. Sayısı Çıktı! TÜBA’nın çalışmaları ve uluslararası ilişkilerine dair 5. sayısı hazırlanan “TÜBA-Newsletter” yayımlandı.
1795
TÜBA 51.Genel Kurulu: Prof. Mardin ve Prof. Sarıçiftçi TÜBA Üyesi Seçildi TÜBA üyelerinin katılımıyla 17 Haziran günü Ankara’da gerçekleştirilen TÜBA 51. Genel Kurulu’nda yapılan oylama sonucu Prof. Dr. Şerif Mardin Akademi Şeref Üyesi, 2015 yılı Uluslararası TÜBA Akademi Ödülü sahibi Ord. Prof. Dr. Niyazi Serdar Sarıçiftçi ise Akademi Asli Üyesi seçildi.
1796
İNÜ’de “TÜBA Malatya Tanıtım Ofisi” Açıldı İnönü Üniversitesi (İNÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın desteği ve TÜBA Asosye Üyesi ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu katkısıyla 9 Haziran günü İNÜ’de TÜBA Malatya Tanıtım Ofisi açıldı.
1794
TFD’den TÜBA Şeref Üyesi Prof. Berker’e Onur Ödülü Türk Fizik Derneği (TFD) 2017 Yılı Onur Ödülü’nün sahibi TÜBA Şeref Üyesi ve Kadir Has Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Berker oldu.
1788
TÜBA Asli Üyesi Prof. Ersöz “COST Bilimsel Komitesi Başkan Yardımcısı” Seçildi TÜBA Asli Üyesi ve Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ersöz, Brüksel’de 31 Mayıs-1 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen Bilim ve Teknolojide Avrupa İş Birliği (European Cooperation in Science and Technology - COST) Bilimsel Komitesi 5. Toplantısı’nda, yapılan oylama sonucunda COST Bilimsel Komitesi Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.
1787
Prof. Alp Can ve Ekibinden “Kök Hücre Araştırma ve Kliniğe Uyarlama Kılavuzu” Çevirisi TÜBA-Kök Hücre Çalışma Grubu Üyesi Prof. Dr. Alp Can ve ekibi tarafından, Uluslararası Kök Hücre Araştırma (ISSCR) Derneği’nin “Kök Hücre Araştırma ve Kliniğe Uyarlama Kılavuzu/ISSCR Guidelines for Stem Cell Research and Clinical Translation” Türkçe çevirisi Mayıs 2017 itibarıyla tamamlandı.
1769
TÜBA’dan Türk Dünyasına “Uluslararası Hukuk, Diplomasi ve İş Birliği” Yaz Okulu Türk Dünyası Ulusal Bilim Akademileri Birliği “Uluslararası Hukuk, Diplomasi ve İş Birliği” Yaz Okulu, TÜBA ev sahipliğiyle 17-21 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.
1785
TÜBA-GEBİP Üyesi Prof. Dr. Ahmet Evren Erginal’dan “Şile’de Eolinit Oluşumu ve Kumul Paleocoğrafyası” 2013 yılı TÜBA-GEBİP Üyesi Prof. Dr. Ahmet Evren Erginal’ın TÜBA Araştırma Desteği ve TÜBİTAK Araştırma Projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalarının sonuçlarını sunduğu “Şile’de Eolinit Oluşumu ve Kumul Paleocoğrafyası” kitabı TÜBA desteğiyle yayımlandı.
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
TÜBA Ödülleri
TÜBA Ödülleri
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
TÜBA Tanıtım
TÜBA Tanıtım
Online Alışveriş Portalı
Online Alışveriş Portalı
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.