English
 
1975
Ankara MGÜ Rektörü Prof. Parlak’tan TÜBA’ya Ziyaret Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi (MGÜ) Rektörü Prof. Dr. Erol Parlak, 20 Mart 2018 tarihinde TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar'ı ziyaret etti.
1957
Uluslararası TÜBA Akademi Ödülleri 2018 Yılı Aday Gösterme Süreci Başladı TÜBA’nın bilim insanlarını teşvik ve takdir misyonu kapsamında ihdas ettiği Uluslararası TÜBA Akademi Ödülleri’ne 2018 yılı için başlayan aday gösterme süreci 8 Mayıs 2018’e kadar sürecek.
1971
TÜBA Başkanı Prof. Acar’ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü Mesajı Türk ve dünya tarihinde müstesna bir destan olarak yerini alan Çanakkale Zaferi; Büyük Türk Milletinin bütün unsurlarıyla inanç, dayanışma, birlik ve kararlılığının emperyalist hesapları bozacağının eşsiz bir örneğidir.
1969
THK Üniversitesi Rektörü Prof. Akbulut TÜBA’yı Ziyaret Etti Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Erman Akbulut ve THK Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sertif Demir 14 Mart günü TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı ziyaret etti.
1966
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Sayan TÜBA’yı Ziyaret Etti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Veysel Sayan, 9 Mart tarihinde TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı ziyaret etti.
1965
“TÜBA-Nükleer Enerji Çalıştayı ve Paneli” Gerçekleştirildi TÜBA-Enerji Çalışma Grubu tarafından düzenlenen “Nükleer Enerji Çalıştayı ve Paneli” 9 Mart günü Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
1964
“TÜBA-Rüzgar Enerjisi Teknolojileri Çalıştayı ve Paneli” Gerçekleştirildi TÜBA-Enerji Çalışma Grubu tarafından düzenlenen “Rüzgar Enerjisi Teknolojileri Çalıştayı ve Paneli” 8 Mart günü Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
1968
TÜBA Başkanı Prof. Acar “DD Değişim Dinamikleri Yönetim Merkezi” Paneli’ne Katıldı TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, 7 Mart 2018 tarihinde DD Değişim Dinamikleri Yönetim Merkezi’nin; iş dünyasının temelini oluşturan aile şirketlerinin büyüme ve kurumsallaşma süreçlerinde yaşadığı zorlukları bilimsel bir bakış açısıyla ele almak, bu sürecin yönetilmesine ilişkin çözümler geliştirmek üzere Çırağan Palace Kempinski’de düzenlediği, iş dünyası ve akademisyenleri bir araya getiren panele katıldı.
1967
TÜBA-GEBİP Üyesi Yrd. Doç. Dr. Baykaş “IEEE-SA Çalışma Grubu” Başkan Yardımcısı Seçildi 2017 yılı TÜBA-GEBİP Ödülü sahibi ve İstanbul Medipol Üniversitesi (İMÜ) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tunçer Baykaş, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü Standartlar Birliği’nin (The Institute of Electrical and Electronics Engineers Standards Association IEEE-SA) telsiz haberleşme standartlarının lisanssız bantlarda uyumlu çalışmasından sorumlu “802.19 Çalışma Grubu” başkan yardımcılığına tekrar seçildi.
1962
TÜBA’dan Enerji Teknolojileri Çalıştayları TÜBA-Enerji Çalışma Grubu tarafından 8 ve 9 Mart günlerinde Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi M Salonu’nda “Rüzgar Enerjisi Teknolojileri Çalıştayı ve Paneli” ile “Nükleer Enerji Çalıştayı ve Paneli” gerçekleştirilecek.
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
TÜBA Ödülleri
TÜBA Ödülleri
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
TÜBA Tanıtım
TÜBA Tanıtım
Online Alışveriş Portalı
Online Alışveriş Portalı
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.