English
 
1242
2015 TÜBA-GEBİP Ödülleri Açıklandı TÜBA’nın 2015 yılı ‘Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’nü (GEBİP) kazanan isimler belli oldu.
1241
2015 TÜBA-TEÇEP Ödülleri Açıklandı TÜBA’nın 2015 yılı ‘Bilimsel Telif ve Çeviri Eser Ödülleri’ni (TEÇEP) kazananlar belli oldu.
1232
TÜBA ve Tataristan Bilimler Akademisi İş Birliği Anlaşması İmzaladı TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar ve Tataristan Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Myakzum Salakhov, her iki ülke akademisi arasında ilgili etkinliklerde iş birliği yapılmasına dair 30 Nisan 2015 tarihinde "TÜBA ve Tataristan Bilimler Akademisi İş Birliği Anlaşması" imzaladı.
1231
TÜBA-AR’ın 16. Sayısı Yayımlandı TÜBA-AR 16. sayısıyla Nisan ayında okurlarının karşısına çıktı.
1226
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Mesajı Bu gün Yüce Meclisimizin açılışının 95. yıl dönümünü ve Atatürk’ün "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"nı çocuklara armağan edişini kutlamanın onurunu yaşıyoruz.
1224
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBA Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı ve TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, MEB ve TÜBA arasında bilim eğitimi ve ilgili diğer etkinliklerde işbirliği yapılmasına dair 16 Nisan 2015’te "İş Birliği Protokolü"nü imzaladı.
1222
‘TÜBA-Güncel İyi Üretim Uygulamalarında (cGMP) Hücresel Tedavi Ürünleri Kalite Standartları Kursu’ Gerçekleştirildi TÜBA ve Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) iş birliğiyle sağlanan destek sonucu yurt içi ve yurt dışından toplam 40 bilim insanının katıldığı ‘TÜBA-Güncel İyi Üretim Uygulamalarında (cGMP) Hücresel Tedavi Ürünleri Kalite Standartları Kursu’ 10 Nisan 2015 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi.
1221
TÜBA ve AASSA’nın İş Birliğiyle Düzenlenen ‘Uluslararası Gıda Güvenliği Sürdürülebilir Yönetimi Bölgesel Çalıştayı’ Gerçekleştirildi TÜBA ve Asya Bilim Akademileri ve Toplulukları Birliği (The Association of Academies and Societies of Sciences in Asia - AASSA); Bilim Akademileri Küresel Ağı’nın da katkılarıyla (Global Network of Science Academies –IAP) düzenlenen “Uluslararası Gıda Güvenliği Sürdürülebilir Yönetimi Bölgesel Çalıştayı / Regional Workshop on Sustainable Management of Food Security" 9-10 Nisan 2015 tarihinde Legacy Ottoman Hotel’de gerçekleştirildi.
1215
TÜBA ve AASSA’nın Düzenlediği “Uluslararası Gıda Güvenliği Sürdürülebilir Yönetimi Bölgesel Çalıştayı” 9-10 Nisan 2015’te İstanbul’da… TÜBA ve Asya Bilim Akademileri ve Toplulukları Birliği (The Association of Academies and Societies of Sciences in Asia - AASSA); Bilim Akademileri Küresel Ağı’nın da katkılarıyla (Global Network of Science Academies –IAP) 9-10 Nisan 2015 tarihlerinde Legacy Ottoman Hotel İstanbul’da “Uluslararası Gıda Güvenliği Sürdürülebilir Yönetimi Bölgesel Çalıştayı / Regional Workshop on Sustainable Management of Food Security" düzenleyecek.
1214
TÜBA Konsey Üyesi Prof. H. Fahrettin Keleştimur Uluslararası Hipofiz Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi TÜBA Konsey Üyesi ve Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştimur, 2-4 Mart 2015 tarihleri arasında San Diego’da (USA) gerçekleştirilen Hipofiz Derneği Kongresi’nde (FK Pituitary Society) üyeler arasında yapılan online oylama sonucu Derneğin Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Kök Hücre Çalışma Grubu
Kök Hücre Çalışma Grubu
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Çalışma Grubu
Kanser Çalışma Grubu
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
TÜBA Tanıtım
TÜBA Tanıtım
Online Alışveriş Portalı
Online Alışveriş Portalı
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.