English
 
1178
TÜBA ve PAS Arasında İş Birliği Protokolleri İmzalandı Başbakan Ahmet Davutoğlu, 18-19 Şubat 2015 tarihinde Pakistan’a gerçekleştirdiği ziyarette Pakistanlı mevkidaşı Navaz Şerif ile birlikte Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin dördüncü toplantısına katıldı.
1176
“TÜBA Kök Hücre Araştırmaları ve Biyoetik Sempozyumu” Ankara’da Gerçekleştirildi TÜBA Kök Hücre Çalışma Grubu tarafından 19 Şubat 2015 tarihinde ''Kök Hücre Araştırmaları ve Biyoetik Sempozyumu” Sağlık Bakanlığı Müsteşarı adına Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Doğan Ünal, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar adına ise TÜBA Konsey Üyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla Ankara Hilton Otel’de gerçekleştirildi.
1168
TÜBA-KED’in 10. Sayısı Raflarda… Türkiye Bilimler Akademisi- Kültür Envanteri Dergisi (TÜBA-KED), 10. sayısı ile yoluna devam ediyor.
1167
TÜBA Gıda ve Beslenme Çalışma Grubu Kuruldu Gıda ve beslenmenin toplum sağlığı açısından taşıdığı önem dikkate alınarak, TÜBA bünyesinde kurulan ‘TÜBA Gıda ve Beslenme Çalışma Grubu’, bilimsel çalışmalarıyla tanınmış TÜBA üyeleri ve üyeler dışındaki bilim insanları ve uzmanlardan oluşuyor.
1165
TÜBA'ya 3 Yeni Üye Seçildi TÜBA’nın 20 Aralık 2014 tarihine Ankara Hilton Otel’de gerçekleştirilen 46. Genel Kurulu’nda, Prof. Dr. Kemal H. Karpat, Prof. Dr. Şinasi Özsoylu ve Prof. Dr. Yıldız Bayazıtoğlu TÜBA Şeref Üyeliğine seçildi.
1164
TÜBA Asosiye Üyesi Prof. Dr. Halit Keskin ve Prof. Dr. Ali Ekber Akgün’den “Takımlarda Kollektif Empati Ölçeği” TÜBA Asosiye Üyesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halit Keskin ve Prof. Dr. Ali Ekber Akgün ve çalışma arkadaşları önemli bir bilimsel başarıya imza atarak literatüre “takımlarda kollektif empati” ölçeğini kazandırdılar.
1159
Doç. Dr. Harun Ürer: ‘TÜBA-KED, 10. sayıdan itibaren tüm dünyanın kültür envanteri dergisi olacak’ İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Türk-İslam Arkeolojisi Bölümü’nde Bölüm Başkanı ve aynı zamanda TÜBA-KED (Türkiye Bilimler Akademisi Kültür Envanteri Dergisi) editörü olan Doç. Dr. Harun Ürer ile yayın hayatına 10. sayısıyla devam etmeye hazırlanan TÜBA-KED hakkında konuştuk.
1158
TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Mustafa Çiçekler, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektör Yardımcılığına Atandı TÜBA Asli Üyesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi (İMÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Çiçekler, İMÜ Rektör Yardımcılığı görevine atandı.
1141
Kocaeli’nin Akademik Danışmanı TÜBA Asosiye Üyesi Prof. Dr. Halit Keskin TÜBA Asosiye Üyesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halit Keskin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) yerel kalkınmaya katkı sağlamak ve üniversite-iş dünyası işbirliğini geliştirmek amacıyla harekete geçirdiği “81 ile 81 Akademik Danışman” projesi kapsamında Kocaeli’nde ‘Akademik Danışman’ olarak görevlendirildi.
1139
2003 TÜBA GEBİP Üyesi Prof. Dr. Sami Doğanlar, Zeytin Ağaçlarının DNA’sını Çözdü Türkiye’deki İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) laboratuvarlarında yapılan çalışmayla Türk zeytin çeşitlerinin DNA düzeyinde barkotlama çalışması tamamlandı. Üç yıl süren projenin sonunda zeytin ağaçlarının moleküler kimlik kartları çıkarıldı.
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Kök Hücre Çalışma Grubu
Kök Hücre Çalışma Grubu
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Çalışma Grubu
Kanser Çalışma Grubu
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
TÜBA Tanıtım
TÜBA Tanıtım
Online Alışveriş Portalı
Online Alışveriş Portalı
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.