English

1450
‘Beçin Definesi’ Yayımlandı TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Beçin Definesi'nin Türkiye'deki bilimsel arkeolojik kazılarda ele geçen en büyük sikke buluntusu ve Osmanlı İmparatorluğu'na ait dünyanın en büyük definesi olduğunu belirterek, Avusturya Bilimler Akademisi tarafından Almanca yayımlanan 'Beçin Definesi' kitabının, 2 cilt kitap ve indeksten oluşan bir CD şeklinde, Türkçe olarak TÜBA tarafından yayımlandığını açıkladı.
1442
Uluslararası Türk Akademisi Tanıtım ve Ödül Töreni Gerçekleştirildi Uluslararası Türk Akademisi’nin TDK konferans salonunda gerçekleştirilen Tanıtım ve Ödül Töreni’nde, TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Halil İnalcık, eski bakanlardan ve Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Hasan Celal Güzel ile Türkolog Prof. Dr. Zeynep Korkmaz’a Türk dünyasına bilimsel hizmetlerinden dolayı altın madalya takdim edildi.
1441
TÜBA-Newsletter'ın 3. Sayısı Çıktı! TÜBA’nın çalışmaları ve uluslararası ilişkilerine dair 3. sayısı hazırlanan “TÜBA-Newsletter” yayımlandı.
1440
Uluslararası Türk Akademisi Ödül Töreni 14 Ocak’ta… Uluslararası Türk Akademisi; TÜBA ve Ahmet Yesevi Üniversitesi ile TDK’nın desteğiyle 14 Ocak 2016 tarihinde Türk Dil Kurumu’nda gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Türk Akademisi Tanıtım Programı ve Ödül Töreni” düzenliyor.
1428
TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. György Hazai Vefat Etti TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. György Hazai 7 Ocak 2016 tarihinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de vefat etti.
1429
TÜBA Üyelerine ‘5.Türk Kültürüne Hizmet Şükran Ödülü’ TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yaşar Ocak, Asli Üyesi Prof. Dr. Ali Akyıldız ve TÜBA Uluslararası Akademi Ödülü sahibi Mehmet Genç Türk Kültürüne Hizmet Vakfı tarafından verilen 5. Türk Kültürüne Hizmet Şükran Ödülü’ne layık görüldü.
1427
TÜBA-GEBİP Üyelerine ‘Elginkan Vakfı Ödülü’ TÜBA-GEBİP Ödülü’nü 2013 yılında kazanan Doç. Dr. Arda Deniz Yalçınkaya, 2011 yılında kazanan Doç. Dr. Ali Koşar ve 2008 yılında kazanan Doç. Dr. Devrim Gözüaçık teknoloji alanında ‘Elginkan Vakfı 2015 Yılı Teknoloji Ödülü’ne layık görüldü.
1426
TÜBA-GEBİP Ödül Sahibi Prof. Dr. Özgür Barış Akan’a ‘Sedat Simavi Ödülü’ 2008 yılı TÜBA-GEBİP Ödül Sahibi Prof. Dr. Özgür Barış Akan fen bilimleri kategorisinde 2015 yılı Sedat Simavi Ödülü’ne layık görüldü.
1423
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın ‘Yeni Yıl Mesajı’ 2016 yılının ülkemiz, milletimiz ve insanlık için iyilik, barış, başarı, huzur ve mutluluklarla geçmesini diler; en iyi dileklerimle selâm, sevgi ve saygılarımı sunarım.
1422
TÜBA-GEBİP Üyelerine ‘2015 Yılı FABED Eser Tümen Ödülleri’ 2015 yılı TÜBA-GEBİP Ödülü sahipleri Doç. Dr. Engin Durgun, Doç. Dr. Didem Okutman Taş, 2015 Yrd. Doç. Dr. Recep Zan, 2014 yılı ödül sahibi Doç. Dr. Mustafa Şahmaran ve 2014 yılı ödül sahibi Doç. Dr. Önder Metin 2015 Yılı Fevzi Akkaya Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Fonu (FABED) Eser Tümen Üstün Başarı Ödülü’ne layık görülürken, 2015 Yılı ‘FABED Eser Tümen Araştırma Ödülü’ ise 2014 yılı TÜBA-GEBİP Ödül sahibi Doç. Dr. Ali Kemal Okyay’ın oldu.
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
TÜBA Ödülleri
TÜBA Ödülleri
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
TÜBA Tanıtım
TÜBA Tanıtım
Online Alışveriş Portalı
Online Alışveriş Portalı
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.