English
 
1553
TÜBA Türk-İslâm Bilim Kültür Mirası Projesi Eserleri Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi TÜBA, Türk-İslâm Bilim Kültür Mirası Projesi (TİBKM) ile proje kapsamında yayımlanan Bursalı Mehmed Tâhir'in “Osmanlı Müellifleri” ve Ebheri’nin “İsaguci Mantığa Giriş” eserlerinin tanıtım toplantısı; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımıyla 31 Ağustos 2016 tarihinde saat 10:30’da Ankara TÜBA Başkanlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
1552
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın “30 Ağustos Zafer Bayramı” Mesajı Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümünde, 26 Ağustos 1922’de başlayan ve aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi ve zaferlerle dolu Türk tarihi bakımından önemli bir dönüm noktası olan 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 94. yılını milletçe idrak etmenin onur ve sevincini yaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz zafer haftasında, aynı zamanda Malazgirt Zaferi’nin 945. yılını da idrak ediyoruz.
1551
TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Ömer Küçük’e “Yılın Kanser Araştırmacısı Ödülü” TÜBA Asli Üyesi ve Emory Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Küçük, Gateway for Cancer Research tarafından verilen Yılın Kanser Araştırmacısı Ödülü’nü kazandı.
1550
TÜBA Başkanı ve Akademi Konsey Üyeleri TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı Ziyaret Etti TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar ve Akademi Konsey Üyeleri, 3 Ağustos 2016’da TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı ziyaret ettiler ve Sayın Başkana ve kendilerinin şahsında TBMM’ye, darbe girişimi sürecindeki onurlu ve millet iradesine sahip çıkan tutumları dolayısıyla teşekkürlerini ifade ettiler.
1549
TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Halil İnalcık Vefat Etti "Tarihçilerin kutbu" olarak bilinen Prof. Dr. Halil İnalcık, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede 25 Temmuz akşamı vefat etti.
1547
Türkiye Bilimler Akademisi Akademi Konseyi Bildirisi Türkiye Cumhuriyeti, 15 Temmuz 2016 akşamı hain bir silahlı darbe teşebbüsü ile karşı karşıya kalmıştır. İllegal terörist bir yapılanmanın Silahlı Kuvvetler içindeki uzantıları tarafından başlatıldığı anlaşılan ve Türkiye’nin demokratik yollarla seçilmiş hükümetini ve TBMM’yi devirmeyi, anayasal düzeni ve hukuk sistemini ortadan kaldırmayı amaçlayan darbe girişimi; Türk milletinin sivil direnişi, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği; TBMM, T.C. Hükümeti, demokrasiye bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçlerinin üstün çabaları ile siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve medyanın desteğiyle engellenmiştir.
1546
TÜBA Başkanlık Açıklaması Aziz milletimizin iradesine, devlet ve milletimizin birlik ve dirliğine, Türk demokrasisine yönelik hain darbe girişimini lanetliyor; Allah’tan şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifa, iradesine sahip çıkan aziz milletimize metanet ve başsağlığı diliyoruz.
1474
TÜBA Uluslararası Akademi Ödülleri 2016 Aday Gösterme Süreci Devam Ediyor TÜBA'nın bilim insanlarını teşvik ve takdir misyonu kapsamında düzenlediği Uluslararası TÜBA Akademi Ödülleri’ne 2016 yılı için başlayan aday gösterme süreci 18 Temmuz 2016 saat 17:00’ye kadar sürecek.
1545
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın “Ramazan Bayramı” Mesajı Mübarek Ramazan Bayramınızı kutluyor; milletimiz, İslam alemi ve insanlık için barış, adalet, huzur, iyilik ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.
1544
TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Hasan Mandal The Academy of Europe Üyesi Seçildi TÜBA Asli Üyesi ve Yükseköğretim Kurulu’nda (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Mandal The Academy of Europe Üyesi seçildi.
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
TÜBA Ödülleri
TÜBA Ödülleri
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
TÜBA Tanıtım
TÜBA Tanıtım
Online Alışveriş Portalı
Online Alışveriş Portalı
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.