English
 
1356
GEBİP ve TEÇEP Ödülleri TÜBA, Üstün Başaralı Genç Bilim İnsanı Ödülleri Programı (GEBİP) ve Bilimsel Telif ve Çeviri Eser Ödülleri Programı (TEÇEP) 2016 yılı ödül başvuruları başladı.
1351
2. Uluslararası Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Kongresi’nde “TÜBA Özel Oturumu”… TÜBA Konsey Üyesi Prof. Dr. Fikrettin Şahin başkanlığında 15-18 Ekim tarihlerinde Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Derneği tarafından organize edilen ve Kaya Palazzo Golf Resort Antalya’da düzenlenen ‘2. Uluslararası Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Kongresi’nde (2nd International Congress on Stem Cell and Cellular Therapies); Türkiye’de kök hücre ve hücresel tedaviler konusunda klinik çalışmalar yapan bilim insanlarının çalışmalarını sunacağı bir ‘TÜBA Özel Oturumu’ gerçekleştirilecek.
1349
Prof. Dr. Andrea Tietze’nin ‘Tarihi ve Etimolojik Türkiye Türkçesi Lugatı’ Projesi Yayına Hazırlık Sözleşmesi İmzalandı TÜBA, Prof. Dr. Semih Tezcan ile, Andreas Tietze’nin 8 ciltten oluşan ‘Tarihi ve Etimolojik Türkiye Türkçesi Lugatı’ projesinin yayına hazırlık çalışmalarının yürütücülüğünü üstlenmesine dair sözleşme imzaladı.
1347
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın Kurban Bayramı Mesajı Bayramlar; insanlar ve toplumlar arasında sevgi, saygı, barış, kardeşlik ve yardımlaşmanın idrak edilmesi ve yaşanması bakımından değerlendirilmesi gerekli imkân ve fırsatlar sunan önemli değerlerimiz arasındadır.
1348
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Türkmenistan Türkiye Büyükelçisi Ata Serdarov’u Ziyaret Etti TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, 18 Eylül’de tarihinde Türkmenistan Türkiye Büyükelçisi Ata Serdarov’u makamında ziyaret etti.
1344
Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı Kabul Etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı 14 Eylül 2015 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.
1343
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın Kazakistan Ziyareti… TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Kazakistan Bilim ve Eğitim Bakanlığı ve Uluslararası Türk Akademisi’nin (UTA) daveti üzerine 10-11 Eylül tarihlerinde Astana’da N. Nazarbayev Üniversitesi’nce düzenlenen ‘Kazakistan Kazak Hanlığı’nın ‘550. Kuruluş Yılı “Ebedî Halk” (Mangılık Yel) Bilimsel Konferansı’na ve kutlama törenlerine katıldı.
1342
TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Sadık Kakaç’a ‘Luikov Madalyası’… TÜBA Şeref Üyesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadık Kakaç ‘Luikov Madalyası’na layık görüldü.
1341
Türkiye'nin İlk Uluslararası Biyotıp ve Genom Merkezi Açıldı Türkiye'nin ilk Uluslararası İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi’nin (iBG- İzmir) resmi açılışı, Merkez’in kurucusu olan TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Mehmet Öztürk’ün konuşmasıyla 10 Eylül 2015 tarihinde gerçekleştirildi. Törene; Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanı Fikri Işık, TÜBA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Nuri Yurdusev, TÜBA Konsey Üyesi ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Birliği (TÜSEB) Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Keleştimur, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün ve 2001 Nobel Tıp Ödülü sahibi Prof. Dr. Tim Hunt’ın yanında Türkiye’den ve dünyadan birçok bilim insanı katıldı.
1334
TÜBA Bilim Eğitimi Programı Kapsamında Düzenlenen “II. Uygulamalı Bilim Eğitimi Kursu” Gerçekleştirildi TÜBA, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile imzaladığı protokol çerçevesinde ve TÜBA Bilim Eğitimi Programı kapsamında; temel bilimler öğretmenlerine yönelik, sorgulamaya dayalı öğrenme ve temel bilim eğitiminin etkinleştirilmesine katkı sağlamayı amaçlayan “II. Uygulamalı Bilim Eğitimi Kursu” Erzurum Atatürk Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kök Hücre Çalışma Grubu
Kök Hücre Çalışma Grubu
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Kanser Çalışma Grubu
Kanser Çalışma Grubu
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
TÜBA Tanıtım
TÜBA Tanıtım
Online Alışveriş Portalı
Online Alışveriş Portalı
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.