English
 
1057
TÜBA-GEBİP ve TÜBA-TEÇEP ÖDÜLLERİ 2015 Yılı Başvuruları Başladı TÜBA, Üstün Başaralı Genç Bilim İnsanı Ödülleri Programı (GEBİP) ve Bilimsel Telif ve Çeviri Eser Ödülleri Programı (TEÇEP) 2015 yılı başvuruları başladı.
1053
MIT Technology Review ve TÜBA İşbirliği Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün (MIT) bağımsız yayını MIT Technology Review dergisinin, TÜBA’yla işbirliği içinde düzenlediği; güncel sorunları çözmeye ve geleceği şekillendirmeye yönelik toplumsal etkisi yüksek projeleriyle en yaratıcı 10 Türk gencini belirleyen ‘35 Yaş Altı Yenilikçiler (Innovators Under 35) Yarışması’nın kazananları belli oldu.
1052
Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Hayati Develi, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı Ziyaret Etti Yunus Emre Enstitüsü Başkanı ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayati Develi, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı 10 Eylül’de makamında ziyaret etti.
1051
Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa S. Kaçalin, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı Ziyaret Etti Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Prof. Dr. Mustafa S. Kaçalin, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı 9 Eylül’de makamında ziyaret etti.
1049
TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Emin Kansu, Uluslararası Hematoloji Derneği Başkanı Seçildi TÜBA Asli Üyesi ve Hacettepe Üniversitesi Kanser Enstitüsü Öğretim Üyesi ve aynı zamanda da Kök Hücre Ana Bilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Emin Kansu, Uluslararası Hematoloji Derneği (ISH) Başkanı seçildi.
1048
‘MEDBLACKS2014 Çalıştayı’ Işık Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi 2013-2014 Türk-Alman Bilim Yılı Kapsamında Işık Üniversitesi ve Ardahan Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen ve TÜBA tarafından desteklenen “Implications for Late Quaternary Sea Level Changes on the Mediterranean and Black Sea Coasts”(Doğu Akdeniz ve Karadeniz Kıyılarında Geç Kuvaterner Seviye Değişimlerinin Etkileri) başlıklı uluslararası çalıştay 31 Ağustos 2014-6 Eylül 2014 tarihleri arasında Işık Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.
1046
TÜBA ve TÜBİTAK’tan ‘Excellence Science: ERC Enables Young Researchers’ Sempozyumu Dünya çapındaki en iyi araştırmacıları desteklemek üzere çalışmalarını yürüten Avrupa Araştırma Konseyi (ERC) Programı kapsamında “Excellence Science: ERC Enables Young Researchers” isimli sempozyum, TÜBA ve TÜBİTAK’ın ev sahipliğiyle 29 Ağustos 2014 tarihinde İstanbul Legacy Ottoman Otel’de gerçekleştirildi.
1042
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın “30 Ağustos Zafer Bayramı” Mesajı Milli mücadelemizin kazanılmasında önemli dönüm noktalarından biri olan, 26 Ağustos 1922 yılında başlayan ve Dumlupınar'da Atatürk’ün başkumandanlığında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin sonunda elde ettiğimiz büyük başarının 92. yıl dönümünde; aziz milletimizin ‘30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ve kahraman ordumuzun ‘Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.

Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar
TÜBA Başkanı
1031
Macaristan Büyükelçisi Prof. Dr. Janos Hovari TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı Ziyaret Etti Macaristan Cumhuriyeti Büyükelçisi Prof. Dr. Janos Hovari, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı 6 Ağustos 2014’te makamında ziyaret etti.
1030
Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hongyang ve Çin Mühendislik Akademisi Heyeti TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı Ziyaret Etti Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hongyang ve Çin Mühendislik Akademisi heyeti, 05 Ağustos 2014’te TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı makamında ziyaret etti.
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Kök Hücre Çalışma Grubu
Kök Hücre Çalışma Grubu
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Çalışma Grubu
Kanser Çalışma Grubu
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.