English
 
1116
TÜBA 46. Genel Kurulu Gerçekleştirildi TÜBA, 46. Genel Kurulu’nu 20 Aralık 2014 tarihinde Ankara Hilton Otel’de gerçekleştirildi.
1115
TÜBA-Kanser Tedavisinde Paydaşlar Arası Koordinasyonda Yaşanan Problemler Sempozyumu Gerçekleştirildi TÜBA Kanser Çalışma Grubu tarafından 19 Aralık 2014 tarihinde ''Kanser Tedavisinde Paydaşlar Arası Koordinasyonda Yaşanan Problemler'' adlı sempozyum Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Şencan, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar ve ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla Ankara Hilton Otel’de gerçekleştirdi
1111
Belarus Milli Bilimler Akademisi Heyeti TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı Ziyaret Etti Belarus Milli Bilimler Akademisi (National Academy of Sciences of Belarus - NASB), 17 Aralık 2014’te TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı makamında ziyaret etti.
1114
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. Mustafa İsen, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı Ziyaret Etti Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. Mustafa İsen, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı 16 Aralık’ta makamında ziyaret etti.
1112
TÜBA-AR’ın 15. Sayısı Yayımlandı TÜBA-AR 15. sayısıyla okurlarıyla yeniden buluştu.

1998 yılında yayın hayatına başlayan, Ekim 2007’de Sosyal Bilimler Atıf İndeksi (Art & Humanities Citation Index -AHCI) bilimsel yayın tarama kapsamına dahil olan TÜBA-AR (Türkiye Bilimler Akademisi Arkeoloji Dergisi) 2011 yılına kadar yılda bir sayı olarak yayımlanıyordu. 2014’te yayımlanan 15. sayısı ile kaldığı yerden yayın hayatına yine devam ediyor.
1109
TÜBA Asosiye Üyesi Prof. Dr. Halit Keskin ile Prof. Dr. Ali Ekber Akgün’ün Büyük Başarısı TÜBA Asosiye Üyesi ve Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halit Keskin ve Prof. Dr. Ali Ekber Akgün büyük bir başarıya imza attı.
1093
TÜBA-GEBİP 2014 Yıllık Değerlendirme Toplantısı Afyonkarahisar'da Gerçekleştirildi TÜBA, Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı (GEBİP) 2014 Yıllık Değerlendirme Toplantısı, bu yıl 28 Kasım-30 Kasım tarihleri arasında, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin (AKÜ) katkılarıyla Afyon’da gerçekleştirildi.
1091
TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Oğuz Okay’a Georg Forster Araştırma Ödülü TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Oğuz Okay, 4 Kasım’da yapılan açıklamaya göre; Almanya’da Alexander von Humboldt Vakfı tarafından yaşamboyu bilimsel katkılar için verilen Georg Forster Araştırma Ödülü’ne (Georg Forster Research Award) layık görüldü. Oğuz Okay'a ödülü Humboldt Vakfı’nın Haziran 2015 tarihinde Berlin'de yapılacak olan yıllık toplantısında verilecek.
1089
TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. H. Tayfun Özçelik ve Ekibi ‘Parkinson Geni’ni Buldu TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Tayfun Özçelik’in yöneticiliğini yaptığı ve 2012 TÜBA-GEBİP Ödül Sahibi Dr. Ayşe Begüm Tekinay’ın yer aldığı klinisyenlerden oluşan araştırma ekibi, parkinson hastalığı ve el titremesine neden olan geni buldu.
1087
TÜBA-AR Yeniden Yayımlanıyor İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Başkanı olan Doç. Dr. Şevket Dönmez ile yeniden yapılanan ve kendisinin Yayın Kurulu Başkanlığını yaptığı TÜBA-AR (Türkiye Bilimler Akademisi Arkeoloji) Dergisi, Türkiye’de arkeoloji ve arkeoloji yayıncılığı üzerine konuştuk.
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Kök Hücre Çalışma Grubu
Kök Hücre Çalışma Grubu
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Çalışma Grubu
Kanser Çalışma Grubu
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.