English
 
1543
Türkiye Göllerinde Paleoiklimsel ve Paleoekolojik Araştırmalar TURQLAKES 2016- Çalıştayı ARÜ’de Gerçekleştirildi Türkiye Göllerinde Paleoiklimsel ve Paleoekolojik Araştırmalar Çalıştayı Turqlakes-2016; TÜBA, TÜBİTAK, İstanbul Üniversitesi (İÜ) ve Jeomorfoloji Derneği’nin katkılarıyla 21-23 Haziran 2016 tarihinde Ardahan Üniversitesi (ARÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Çalıştay’a TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar da katıldı.
1474
TÜBA Uluslararası Akademi Ödülleri 2016 Aday Gösterme Süreci Devam Ediyor TÜBA'nın bilim insanlarını teşvik ve takdir misyonu kapsamında düzenlediği Uluslararası TÜBA Akademi Ödülleri’ne 2016 yılı için başlayan aday gösterme süreci 18 Temmuz 2016 saat 17:00’ye kadar sürecek.
1527
TÜBA-GEBİP Üyelerine Genç Bilim İnsanı Ödülü TÜBA GEBİP Ödülü’nü 2015 yılında kazanan; Doç. Dr. Engin Durgun, Doç. Dr. Emre Onur Kahya, Doç. Dr. Sinem Çöleri Ergen, Doç. Dr. Hakan Usta, Doç. Dr. Filiz Kuralay, 2014 yılı ödül sahibi Yrd. Doç. Dr. Özgür Şahin, 2013 yılı kazananı Doç. Dr. Vehbi Çağrı Güngör ve 2012 yılı GEBİP Ödülü sahibi Doç. Dr. Mustafa Şahmaran Bilim Kahramanları Derneği tarafından verilen Genç Bilim İnsanı Ödülü’nü 9 Haziran günü Sabancı Center Hacı Ömer Sabancı Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle aldı.
1525
Bilimi Aydınlatanlar: “TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Namık Kemal Aras Röportajı” Anadolu’nun bir köyünde doğduğu için kendisini çok şanslı hisseden, doğanın içinde büyümüş olmanın hayatını pozitif etkilediğini söyleyen, yakınlarda da 80. yaş gününü kutlayan bir çınar Namık Kemal Aras.
1522
TÜBA 49. Genel Kurulu Gerçekleştirildi TÜBA 49. Genel Kurulu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve TÜBA üyelerinin katılımıyla The Green Park Hotel Ankara'da gerçekleştirildi.
1526
TÜBA Konsey Üyesi Prof. Dr. Reşat Apak’a “Bilime Hizmet Ödülü” İstanbul Üniversitesi (İÜ) Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi (BAP) tarafından 1 Haziran 2016 tarihinde İÜ Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Bilim ve Sanat Ödülleri Töreni”nde TÜBA Konsey Üyesi Prof. Dr. Reşat Apak’a “Bilime Hizmet Ödülü” takdim edildi.
1521
“TÜBA-İnsan ve Hayvan Sağlığında Akılcı Antibiyotik Kullanımı ve Antibiyotik Dirençlilik Sempozyumu” Gerçekleştirildi TÜBA’nın bilim temelli rehberlik ve danışmanlık işlevi çerçevesinde düzenlediği “TÜBA-İnsan ve Hayvan Sağlığında Akılcı Antibiyotik Kullanımı ve Antibiyotik Dirençlilik Sempozyumu” Akademi Gıda ve Beslenme Çalışma Grubu’nun organizasyonuyla Green Park Hotel Ankara’da gerçekleştirildi.
1519
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Fikri Işık'tan Görevi Devraldı 65. T.C. Hükümeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, 65. Hükümet Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan görevi 24 Mayıs 2016 günü devraldı.
1518
“Büyük Bozkır” Sosyal Bilimler Forumu ve TDBAB Yönetim Kurulu Toplantısı Astana’da Gerçekleştirildi Uluslararası Türk Akademisi (Turkic World Educational and Scientific Cooperation Organization-TWESCO), Atatürk Kültür Dil Tarih Yüksek Kurumu ve Kazakistan İlk Cumhurbaşkanı Kütüphanesi’nce düzenlenen ve TÜBA, Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu’nca da desteklenen “Uluslararası Büyük Bozkır: Sosyal Bilimler Forumu”, 23-24 Mayıs tarihlerinde Kazakistan’ın başkenti Astana’da gerçekleştirildi.
1524
TÜBA Asosye Üyesi Prof. K. Arzum Erdem Gürsan’a İkincilik Ödülü TÜBA Asosye Üyesi Prof. Dr. Kadriye Arzum Erdem Gürsan, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Ekonomi Bakanlığı'nın desteği ile Ege İhracatçı Birlikleri tarafından, 24 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Swissotel Grand Efes'te düzenlenen IV. Uluslararası Gıda Ar-Ge Proje Pazarı’nda; proje yürütücülüğünü yaptığı “Bitkisel Gümüş Nanopartiküllere Dayalı Çevre Dostu Elektrokimyasal Sensörler" isimli proje ile “araştırıcı kategorisi”nde ikincilik ödülü kazandı.
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
TÜBA Ödülleri
TÜBA Ödülleri
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
TÜBA Tanıtım
TÜBA Tanıtım
Online Alışveriş Portalı
Online Alışveriş Portalı
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.