English
 
1334
“TÜBA Bilim Eğitimi Programı II. Uygulamalı Bilim Eğitimi Kursu” Başladı TÜBA, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile imzaladığı protokol çerçevesinde ve TÜBA Bilim Eğitimi Programı kapsamında; temel bilimler öğretmenlerine yönelik “II. Uygulamalı Bilim Eğitimi Kursu” Erzurum Atatürk Üniversitesi’nin ev sahipliğinde bugün başladı. Sorgulamaya dayalı öğrenme ve temel bilim eğitiminin etkinleştirilmesine katkı sağlamayı amaçlayan Kurs, 4 Eylül tarihine kadar devam edecek.
1333
‘İslam’da Bilim ve Teknik’in Üçüncü Baskısı Çıktı! TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Fuat Sezgin’in uzun yıllar süren çalışmaları sonucu hazırladığı ve ilk olarak “Wissenchaft und Technik im Islam” adıyla Almanca yayımlanan eser uzun bir aradan sonra TÜBA tarafından yeniden basıldı.
1332
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın “30 Ağustos Zafer Bayramı” Mesajı Milletimizin istiklâl mücadelesi,Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ve ‘Devlet-i Ebed Müddet’ ülküsünün sürdürülmesi bakımından Türk tarihinde önemli bir dönüm noktası oluşturan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında milletimizin birlik,inanç ve azmiyle kazanılan 30 Ağustos Zaferi’nin 93. yıldönümünde;
1331
RK Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar'ı Ziyaret Etti Rekabet Kurumu (RK) Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar'ı 27 Ağustos tarihinde makamında ziyaret etti.
1330
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ı Ziyaret Etti TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, 24 Ağustos tarihinde İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ı makamında ziyaret etti.
1327
TÜBA’dan Öğretmenlere “II. Uygulamalı Bilim Eğitimi Kursu” TÜBA, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile imzaladığı protokol çerçevesinde ve TÜBA Bilim Eğitimi Programı kapsamında; temel bilimler öğretmenlerine yönelik “II. Uygulamalı Bilim Eğitimi Kursu” düzenliyor. Sorgulamaya dayalı öğrenme ve temel bilim eğitiminin etkinleştirilmesine katkı sağlamayı amaçlayan Kurs, 31 Ağustos -4 Eylül tarihleri arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.
1324
TÜBA GEBİP Üyesi Prof. Dr. Yusuf Baran, Dünya Bilimler Akademisi’ne Seçildi 2010 TÜBA GEBİP Üyesi ve Abdullah Gül Üniversitesi, Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Baran Dünya Bilimler Akademisi'ne ‘Genç Üye’ (Young Affiliate) seçildi.
1318
TÜBA Konsey Üyesi Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve Asli Üyesi Prof. Dr. Mustafa Solak, ÜHB Yönetim Kurulu Asil Üyesi Seçildi TÜBA Konsey Üyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ile TÜBA Asli Üyesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, 3 Ağustos tarihinde Üniversite Hastaneleri Birliği (ÜHB) Derneği’nin Yönetim Kurulu Asil Üyesi seçildi.
1269
TÜBA Akademi Ödülleri’ne Başvurular Devam Ediyor TÜBA’nın bilim insanlarını teşvik ve takdir misyonu kapsamında, 2015 yılında uluslararası düzeyde “ TÜBA Akademi Ödülleri ” ihdas edilmiştir. Ödüller bütün bilim insanlarına açıktır.
1302
TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. İsenbike Togan’a, UIA’dan ‘Orta Asya ile İlişkilerde Uluslararası Akademiler Birliği’ni Temsil Etme Yetkisi… TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. İsenbike Togan'a Uluslararası Akademiler Birliği (International Union of Academies- UIA) Yönetim Kurulu tarafından ‘Orta Asya ile İlişkilerde Uluslararası Akademiler Birliği’ni temsil etme yetkisi verildi.
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kök Hücre Çalışma Grubu
Kök Hücre Çalışma Grubu
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Kanser Çalışma Grubu
Kanser Çalışma Grubu
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
TÜBA Tanıtım
TÜBA Tanıtım
Online Alışveriş Portalı
Online Alışveriş Portalı
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.