English
 
1226
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Mesajı Bu gün Yüce Meclisimizin açılışının 95. yıl dönümünü ve Atatürk’ün "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"nı çocuklara armağan edişini kutlamanın onurunu yaşıyoruz.
1224
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBA Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı ve TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, MEB ve TÜBA arasında bilim eğitimi ve ilgili diğer etkinliklerde işbirliği yapılmasına dair 16 Nisan 2015’te "İş Birliği Protokolü"nü imzaladı.
1222
‘TÜBA-Güncel İyi Üretim Uygulamalarında (cGMP) Hücresel Tedavi Ürünleri Kalite Standartları Kursu’ Gerçekleştirildi TÜBA ve Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) iş birliğiyle sağlanan destek sonucu yurt içi ve yurt dışından toplam 40 bilim insanının katıldığı ‘TÜBA-Güncel İyi Üretim Uygulamalarında (cGMP) Hücresel Tedavi Ürünleri Kalite Standartları Kursu’ 10 Nisan 2015 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi.
1221
TÜBA ve AASSA’nın İş Birliğiyle Düzenlenen ‘Uluslararası Gıda Güvenliği Sürdürülebilir Yönetimi Bölgesel Çalıştayı’ Gerçekleştirildi TÜBA ve Asya Bilim Akademileri ve Toplulukları Birliği (The Association of Academies and Societies of Sciences in Asia - AASSA); Bilim Akademileri Küresel Ağı’nın da katkılarıyla (Global Network of Science Academies –IAP) düzenlenen “Uluslararası Gıda Güvenliği Sürdürülebilir Yönetimi Bölgesel Çalıştayı / Regional Workshop on Sustainable Management of Food Security" 9-10 Nisan 2015 tarihinde Legacy Ottoman Hotel’de gerçekleştirildi.
1215
TÜBA ve AASSA’nın Düzenlediği “Uluslararası Gıda Güvenliği Sürdürülebilir Yönetimi Bölgesel Çalıştayı” 9-10 Nisan 2015’te İstanbul’da… TÜBA ve Asya Bilim Akademileri ve Toplulukları Birliği (The Association of Academies and Societies of Sciences in Asia - AASSA); Bilim Akademileri Küresel Ağı’nın da katkılarıyla (Global Network of Science Academies –IAP) 9-10 Nisan 2015 tarihlerinde Legacy Ottoman Hotel İstanbul’da “Uluslararası Gıda Güvenliği Sürdürülebilir Yönetimi Bölgesel Çalıştayı / Regional Workshop on Sustainable Management of Food Security" düzenleyecek.
1214
TÜBA Konsey Üyesi Prof. H. Fahrettin Keleştimur Uluslararası Hipofiz Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi TÜBA Konsey Üyesi ve Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştimur, 2-4 Mart 2015 tarihleri arasında San Diego’da (USA) gerçekleştirilen Hipofiz Derneği Kongresi’nde (FK Pituitary Society) üyeler arasında yapılan online oylama sonucu Derneğin Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.
1213
“TÜBA-Güncel İyi Üretim Uygulamalarında Hücresel Tedavi Ürünleri Kalite Standartları Kursu”na Katılım Desteği Kazanan Bilim İnsanları Açıklandı TÜBA, 9-12 Nisan 2015'te Antalya'da düzenlenen 6. Ulusal Lenfoma-Myeloma Kongresi kapsamında gerçekleştireceği “TÜBA-Güncel İyi Üretim Uygulamalarında (cGMP) Hücresel Tedavi Ürünleri Kalite Standartları Kursu”na, yurt içi ve yurt dışından başvuran bilim insanları arasından TÜBA ve TİKA desteğiyle katılım hakkı kazanan 40 ismi açıkladı.
1199
TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ersöz COST Bilimsel Komite Üyeliği'ne Seçildi TÜBA Asli Üyesi ve Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ersöz, Bilim ve Teknolojide Avrupa İş Birliği (European Cooperation in Science and Technology - COST) Üst Düzey Temsilcileri Komitesi Toplantısı’nda TÜBİTAK tarafından önerilen adaylar arasından COST Bilimsel Komite Üyesi olarak seçildi.
1198
TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Necati Örmeci APASL Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Necati Örmeci Asian Pacific Associated Study of Liver (APASL) Yönetim Kurulu Üyesi seçildi. Prof. Dr. Örmeci ayrıca; 2016 yılı Eylül ayında yapılacak olan APASL Single Topic konferansının kongre başkanlığına da getirildi.
1191
Çanakkale Zaferi’mizin 100. Yılı ve Şehitleri Anma Günümüz Kutlu Olsun Türk tarihinde müstesna bir yere sahip bulunan ve çok uluslu büyük bir asker ve silah gücü karşısında milletimizin birlik, kahramanlık, azim ve inancıyla kazandığımız Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında, canlarını vatan, millet ve devletimizin bekası için feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle yad ediyoruz. "Çanakkale ruhu" bâki, aziz kahramanlarımızın ruhları şad, mekanları cennet olsun.
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Kök Hücre Çalışma Grubu
Kök Hücre Çalışma Grubu
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Çalışma Grubu
Kanser Çalışma Grubu
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
TÜBA Tanıtım
TÜBA Tanıtım
Online Alışveriş Portalı
Online Alışveriş Portalı
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.