English
 
1682
TÜBA-AR ve TÜBA-KED Ağ Sayfaları Hizmete Açıldı 1998 yılından bu yana yayımlanan ve ULAKBİM tarafından da taranan Türkiye Bilimler Akademisi Arkeoloji (TÜBA-AR) Dergisi ile 2003 yılından bu yana yayımlanan Türkiye Bilimler Akademisi Kültür Envanteri Dergisi'nin (TÜBA-KED) ağ sayfaları; http://tubaar.tuba.gov.tr ve http://tubaked.tuba.gov.tr, Ocak ayı itibarıyla hizmet vermeye başladı.
1681
“TÜBA-Klinik Araştırmalarda Faz Çalışmaları ve Etik Kurallar Çalıştayı” Gerçekleştirildi “TÜBA-Klinik Araştırmalarda Faz Çalışmaları ve Etik Kurallar Çalıştayı” 13 Ocak günü The Green Park Hotel Pendik’te başladı ve 14 Ocak günü moderatör sunumlarının ardından gerçekleştirilen Genel Değerlendirme Toplantısı ile sona erdi.
1684
TÜBA Asosye Üyesi Prof. Aydınlı, YÖK Denetleme Kurulu Üyeliğine Atandı TÜBA Asosye Üyesi ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Yükseköğretim Denetleme Kurulu (YÖK) üyeliğine atandı.
1678
TÜBA Asli Üyesi Prof. Çelik’in “Hasat Makinesi” Buluşuna EPO Patenti TÜBA Asli Üyesi ve TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik’in zeytin ve benzeri meyveler için “Rezonans Ayarlı Hasat Makinesi” buluşu adına Avrupa Patent Ofisi’ne (EPO) yaptığı başvuru kabul edildi.
1669
TYB’den TÜBA Üyeleri Prof. Küçük ve ile Prof. Tabakoğlu’na "Üstün Hizmet Ödülü" Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) tarafından “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları” kapsamında Türkiye’nin kültür ve sanat hayatına katkıları dolayısıyla TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Raşit Küçük ve TÜBA Asli Üyesi Prof. Ahmet Tabakoğlu ile birlikte Prof. Dr. Bekir Karlığ’a “Üstün Hizmet Ödülü” verilmesi kararlaştırıldı.
1668
TÜBA Şeref Üyesi Prof. Sancar’a TÜRKSAV’dan “21. Uluslararası Türk Dünyasına Hizmet Ödülü” TÜBA Şeref Üyesi ve 2015 yılı Nobel Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar, Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı (TÜRKSAV) tarafından "21. Uluslararası Türk Dünyasına Hizmet Ödülü"ne layık görüldü.
1666
TÜBA Asli Üyesi Prof. Solak, “Tıp-Sağlık Bilimleri Eğitim Konseyi Başkanı” Seçildi TÜBA Asli Üyesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Üniversitelerarası Kurul’un (ÜAK) 11 Ekim 2016 tarihli toplantısı sonucunda Tıp-Sağlık Bilimleri Eğitim Konseyi Başkanlığına seçildi.
1665
TÜBA Konsey Üyesi Prof. Şahin ve Ekibine Büyük Destek T.C. Kalkınma Bakanlığı; TÜBA Konsey Üyesi ve Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fikrettin Şahin, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Doç. Dr. Gülderen Yanıkkaya Demirel ve 10 yardımcı araştırıcı bilim insanının iş birliği ile yürütülecek olan “Hücresel Tedaviler ve Gen Tedavileri Ar-Ge ve Uygulama Merkezi” projesini destekleme kararı verdi.
1663
TÜBİTAK “Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri” Sahiplerini Buldu TÜBİTAK tarafından her yıl verilmekte olan ve TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Metin Heper, 2015 yılı TÜBA-GEBİP Üyesi Doç. Dr. Emre Onur Kahya ve 2016 yılı TÜBA-GEBİP Üyesi Doç. Dr. İlke Öztekin Gillam’ın da layık görüldüğü “Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törenle 29 Aralık 2016 günü sahiplerini verildi.
1664
2016 Yılı “Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri” Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 28 Aralık günü düzenlenen törenle “Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri” sahiplerini buldu.
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
TÜBA Ödülleri
TÜBA Ödülleri
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
TÜBA Tanıtım
TÜBA Tanıtım
Online Alışveriş Portalı
Online Alışveriş Portalı
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.