English
 
1199
TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ersöz COST Bilimsel Komite Üyeliği'ne Seçildi TÜBA Asli Üyesi ve Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ersöz, Bilim ve Teknolojide Avrupa İş Birliği (European Cooperation in Science and Technology - COST) Üst Düzey Temsilcileri Komitesi Toplantısı’nda TÜBİTAK tarafından önerilen adaylar arasından COST Bilimsel Komite Üyesi olarak seçildi.
1198
TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Necati Örmeci APASL Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Necati Örmeci Asian Pacific Associated Study of Liver (APASL) Yönetim Kurulu Üyesi seçildi. Prof. Dr. Örmeci ayrıca; 2016 yılı Eylül ayında yapılacak olan APASL Single Topic konferansının kongre başkanlığına da getirildi.
1191
Çanakkale Zaferi’mizin 100. Yılı ve Şehitleri Anma Günümüz Kutlu Olsun Türk tarihinde müstesna bir yere sahip bulunan ve çok uluslu büyük bir asker ve silah gücü karşısında milletimizin birlik, kahramanlık, azim ve inancıyla kazandığımız Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında, canlarını vatan, millet ve devletimizin bekası için feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle yad ediyoruz. "Çanakkale ruhu" bâki, aziz kahramanlarımızın ruhları şad, mekanları cennet olsun.
1189
TÜBA GEBİP Sorumlusu Emine Aslan Emekli Oldu Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Emine Aslan, 27 yıl süren iş hayatına 1988 yılında TÜBİTAK’ta başladı. Aslan, 1997 senesinde görevlendirildiği TÜBA’daki çalışmalarına GEBİP Sorumlusu olarak devam etti.
1187
TÜBA Kütüphanesi Yenilenen Yazılımıyla Uzaktan Erişime Açıldı Akademi üyelerinin bağış kitapları ile kurulan ve İTÜ Maçka’daki TÜBA Ofisi’nde bulunan TÜBA Kütüphanesi, Kurumsal kapasite Geliştirme Projesi kapsamında “yenilenen” yazılımıyla www.tubakutuphane.gov.tr adresi üzerinden “uzaktan erişim” hizmeti de vermeye devam ediyor.
1186
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu ve İstanbul Milletvekili Dr. İsmail Safi, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar'ı Ziyaret Etti Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu ve İstanbul Milletvekili ve TBMM Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi Dr. İsmail Safi, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ı 11 Mart 2015’te makamında ziyaret ettiler.
1185
TÜBA ve Uluslararası Türk Akademisi Arasında İş Birliği Anlaşması İmzalandı Uluslararası Türk Akademisi (UTA) Başkanı Prof. Dr. Darkhan Kydyrali, 5 Mart 2015 TÜBA Başkanı Prof.Dr.Ahmet Cevat Acar’ı ziyaret etti.
1180
TÜBA Yayınlarının Online Satışı Başladı Kurulduğu günden bu yana bu yana amaç ve görevleri çerçevesinde süreli yayınlar, ders kitapları, raporlar gibi yayın faaliyetlerini sürdüren TÜBA, online satış için gerekli alt yapı çalışmalarını tamamladı.
1179
TÜBA Asosiye Üyesi Prof. Dr. Türker Kılıç Avrupa Bilimler ve Sanatlar Akademisi'ne Seçildi TÜBA Asosiye Üyesi, Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı, MedicalPark Hastaneler Grubu Nörobilim Akademisi Kurucusu, Beyin Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Türker Kılıç, dünyanın en saygın akademilerinden biri olarak gösterilen Avrupa Bilim ve Sanat Akademisi’ne (Academia Scientiarum et Artium Europaea) üye olarak seçildi.
1178
TÜBA ve PAS Arasında İş Birliği Protokolleri İmzalandı Başbakan Ahmet Davutoğlu, 18-19 Şubat 2015 tarihinde Pakistan’a gerçekleştirdiği ziyarette Pakistanlı mevkidaşı Navaz Şerif ile birlikte Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin dördüncü toplantısına katıldı.
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Kök Hücre Çalışma Grubu
Kök Hücre Çalışma Grubu
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Çalışma Grubu
Kanser Çalışma Grubu
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
TÜBA Tanıtım
TÜBA Tanıtım
Online Alışveriş Portalı
Online Alışveriş Portalı
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.