English
 
1017
Ramazan Bayramı Mesajı Mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor; aziz milletimiz, İslâm alemi ve insanlık için barış, huzur ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Sevgi ve saygılarımla…

Akademi Başkanı
Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar
1016
TÜBA Üyelerine ‘TÜBİTAK 2014 Yılı Bilim ve Teşvik Ödülleri’ TÜBA Asli Üyesi ve aynı zamanda Konsey Üyesi olan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. H. Fahrettin Keleştemur, ‘Nöroendokrinoloji alanında kafa travmasına bağlı nöroendokrin değişiklikler’ konusundaki, ODTÜ Mühendislik Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Timur Doğu ise ‘Kimyasal Reaksiyon Mühendisliği’ alanındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları nedeniyle ‘TÜBİTAK 2014 Bilim Ödülü’ne layık görüldüler.
1015
Türk Fizik Derneği 31. Uluslararası Fizik Kongresi Bodrum’da Gerçekleştirildi Türk Fizik Derneği 31. Uluslararası Fizik Kongresi, 21-24 Temmuz tarihleri arasında Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
1011
TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Adil Denizli’nin Büyük Başarısı TÜBA Asli Üyesi ve Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adil Denizli ve çalışma grubunda doktora çalışmalarını sürdüren Gülsu Şener "Uyuşturucu teşhisine yönelik tayin kitlerinin hazırlanması" projesi sayesinde; bir damla kan ile, kişinin olduğu yerde ve birkaç dakikada uyuşturucu tespiti yapabilecek.
999
TÜBA’nın İlk Newsletter'ı Yayınlandı TÜBA’nın çalışmaları ve uluslararası ilişkilerine dair hazırlanan ilk “TÜBA-Newsletter” yayınlandı.
997
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nu Ziyaret Etti 30 Haziran tarihinde KKTC’yi ziyaret eden TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu tarafından kabul edildi.
995
‘TÜBA-Ulusal Kanser Politikaları Çalıştayı’ 200 Bilim İnsanının Katılımıyla Gerçekleştirildi ‘TÜBA-Ulusal Kanser Politikaları Çalıştayı’ 27-28 Haziran tarihlerinde Greenpark Otel Pendik/İstanbul’da 200 bilim insanının katılımıyla gerçekleştirildi.
994
TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Münci Kalayoğlu’nun ‘Dünyada ve Türkiye’de Organ Naklinin Dünü Bugünü Yarını’ Konulu Akademi Konferansı Dünyanın en iyi 20 hekimi arasında sayılan TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Münci Kalayoğlu’nun 23 Haziran 2014 tarihinde düzenlenen TÜBA Akademi Günü kapsamında verdiği ‘Dünyada ve Türkiye’de Organ Naklinin Dünü, Bugünü, Yarını’ konulu konferansı dinleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.
989
TÜBA-GEBİP ve TÜBA-TEÇEP Ödül Töreni ve TÜBA 45. Genel Kurulu Gerçekleştirildi TÜBA, Akademi Günü kapsamında; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın katılımıyla Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) ve Bilimsel Telif ve Çeviri Eser Ödülleri (TEÇEP) törenini ve 45. Genel Kurulu’nu 23 Haziran 2014 tarihinde Rixos Grand Hotel Ankara’da gerçekleştirdi.
993
Prof. Dr. H. Mehmet Doğan, TÜBA Şeref Üyesi Seçildi TÜBA Genel Kurulu’nun 23 Haziran 2014 tarihli toplantısında yapılan üye seçimi sonucunda Prof. Dr. H. Mehmet Doğan, TÜBA Şeref Üyesi seçildi.
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Kök Hücre Çalışma Grubu
Kök Hücre Çalışma Grubu
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Çalışma Grubu
Kanser Çalışma Grubu
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Duyurulardan haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.