English
 
1011
TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Adil Denizli’nin Büyük Başarısı TÜBA Asli Üyesi ve Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adil Denizli ve çalışma grubunda doktora çalışmalarını sürdüren Gülsu Şener "Uyuşturucu teşhisine yönelik tayin kitlerinin hazırlanması" projesi sayesinde; bir damla kan ile, kişinin olduğu yerde ve birkaç dakikada uyuşturucu tespiti yapabilecek.
999
TÜBA’nın İlk Newsletter'ı Yayınlandı TÜBA’nın çalışmaları ve uluslararası ilişkilerine dair hazırlanan ilk “TÜBA-Newsletter” yayınlandı.
997
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nu Ziyaret Etti 30 Haziran tarihinde KKTC’yi ziyaret eden TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu tarafından kabul edildi.
995
‘TÜBA-Ulusal Kanser Politikaları Çalıştayı’ 200 Bilim İnsanının Katılımıyla Gerçekleştirildi ‘TÜBA-Ulusal Kanser Politikaları Çalıştayı’ 27-28 Haziran tarihlerinde Greenpark Otel Pendik/İstanbul’da 200 bilim insanının katılımıyla gerçekleştirildi.
994
TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Münci Kalayoğlu’nun ‘Dünyada ve Türkiye’de Organ Naklinin Dünü Bugünü Yarını’ Konulu Akademi Konferansı Dünyanın en iyi 20 hekimi arasında sayılan TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Münci Kalayoğlu’nun 23 Haziran 2014 tarihinde düzenlenen TÜBA Akademi Günü kapsamında verdiği ‘Dünyada ve Türkiye’de Organ Naklinin Dünü, Bugünü, Yarını’ konulu konferansı dinleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.
989
TÜBA-GEBİP ve TÜBA-TEÇEP Ödül Töreni ve TÜBA 45. Genel Kurulu Gerçekleştirildi TÜBA, Akademi Günü kapsamında; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın katılımıyla Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü (GEBİP) ve Bilimsel Telif ve Çeviri Eser Ödülleri (TEÇEP) törenini ve 45. Genel Kurulu’nu 23 Haziran 2014 tarihinde Rixos Grand Hotel Ankara’da gerçekleştirdi.
993
Prof. Dr. H. Mehmet Doğan, TÜBA Şeref Üyesi Seçildi TÜBA Genel Kurulu’nun 23 Haziran 2014 tarihli toplantısında yapılan üye seçimi sonucunda Prof. Dr. H. Mehmet Doğan, TÜBA Şeref Üyesi seçildi.
992
Uluslararası Isı ve Kütle Transferi Merkezi’nden TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Sadık Kakaç’a Başarı Ödülü 8-14 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Isı Transferi ve Kütle Transferi’ (Heat and Mass Transfer) adlı uluslararası sempozyum, TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Sadık Kakaç ve Prof. Dr. Jacques Padet onuruna düzenlendi.
991
Prof. Dr. Ali Arslan, TÜBA-Akademi Konferansı için Rabi Medrese’deydi Prof. Dr. Ali Arslan, Ankara ve İstanbul’da düzenlenen TÜBA-Akademi Konferansları çerçevesinde, TÜBA-Rabi Medrese’de ‘Darülfünun’dan Medreseye’ başlıklı konferans gerçekleştirdi.
987
TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Taner Demirer’e ‘TBMM Onur Ödülü’ TÜBA Asli Üyesi ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taner Demirer 2014 yılı ‘TBMM Onur Ödülü’nün sahibi oldu.
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Türk Bilim Klasikleri Projesi
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Kök Hücre Çalışma Grubu
Kök Hücre Çalışma Grubu
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Çalışma Grubu
Kanser Çalışma Grubu
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Duyurulardan haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.