English
 
Duyurular
TÜBA Akademi Konferansı: Prof. Dr. Tayfun Özçelik “Tıbbi Genetik ve Genomik Tıbbın Türkiye’de Gelişimi” TÜBA Akademi Konferansı: Prof. Dr. Mehmet Karakaş’tan “Tüketim Kültürü ve İhtiyaçların Yabancılaşması” TÜBA Akademi Konferansı: Prof. Dr. İbrahim Dinçer’den “Kritik Enerji Çözümlerine Bütüncül Bir Bakış” TÜBA Akademi Konferansı: Prof. Dr. Ali Akyıldız’dan “İlk Türk Bilim Akademisi Encümen-i Daniş'in Kuruluşu ve Faaliyetleri (1851-1863)” TÜBA 52. Genel Kurulu ve Akademi Ödülü Konferansı 16 Aralık’ta… TÜBA Akademi Konferansı: Prof. Dr. Yasin Aktay’dan “Şerif Mardin’in Türkiye’de Sosyal Bilim Çalışmalarına Katkısı” TÜBA Akademi Konferansı: Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım’dan “Geleceğin Teknolojilerinde Plastik ve Plastik Esaslı Kompozit Malzemelerin Önemi” TÜBA&EMAN İş Birliği ile “Akdeniz Havzası Müştereklerinin Keşfi” Sempozyumu TÜBA Akademi Konferansı: Prof. Dr. Ertuğrul Kılıç’tan “Nörobiyolog Yaklaşımıyla Ülkemizde Temel Bilimler” TÜBA-Gıda Güvenliği Sempozyumu “Organik Ürünler ve Sağlık”
TÜBA Akademi Konferansı: Prof. Dr. İbrahim Dinçer’den “Kritik Enerji Çözümlerine Bütüncül Bir Bakış”
Tarih: 31 OCAK 2018  Okunma Sayısı: 754

TÜBA Asli Üyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Dinçer, “Kritik Enerji Çözümlerine Bütüncül Bir Bakış” başlıklı konferansını 31 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 18:00’de TÜBA-Rabi Medrese’de gerçekleştirecek.

Konferansında günümüzde ve gelecekte enerji ve çevreye dair problemlerin ışığı altında enerji çözümlerine bütüncül bir yaklaşımla bakarak, kritik çözüm paketlerinin oluşturulması konusuna açıklık getireceğini dile getiren TÜBA-Enerji Çalışma Grubu Yürütücüsü Prof. Dinçer,  “Bu çerçevede yenilenebilir enerjiden, hidrojene, temiz yakıtlardan enerji depolamaya kadar birçok çözüm için ne tür bir stratejik planlama yapılması ve nasıl bir yol haritası çıkarılması üzerinde duracağım. Enerji çeşitliliğinin gerekliliği ve bu çeşitliliği oluşturmak konusundaki temel kriterleri aktaracağım. Bir de Paris’te düzenlenmiş İklim Değişikliği Zirvesi’nin yansımalarını ve içine girilen dönemde karbon vergisi uygulamalarını anlatacağım. Ayrıca Türkiye için hayati öneme sahip enerji teknolojileri konusunda bilgiyi teknolojiye çevirmenin gerekleri ve kriterleri hakkında da bilgi vereceğim.” dedi.

TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.