English
 
1709
TÜBA Uluslararası Akademi Ödülleri 2017 Aday Gösterme Süreci Başladı TÜBA’nın bilim insanlarını takdir ve teşvik misyonu kapsamında verdiği Uluslararası TÜBA Akademi Ödülleri için 2017 yılı aday gösterme süreci bugün başladı. Aday gösterme süreci 29 Mayıs 2017’ye kadar sürecek.
1758
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Mesajı Milli irade ve egemenliğimizin timsali Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 23 Nisan 1920'de açılışının 97. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı bir defa daha milletçe kutluyoruz.
1756
I. KAST ve TÜBA Ortak Sempozyumu “Kore ve Türkiye Arasında Bilimsel İş Birliği” Kore Bilim ve Teknoloji Akademisi (The Korean Academy of Science and Technology-KAST) tarafından TÜBA ve KAST arasında ikili iş birliği kapsamında birincisi düzenlenen “Kore ve Türkiye Arasında Bilimsel İş Birliği” başlıklı sempozyum Seul’de gerçekleştirildi.
1752
Muhasebe Personeli İsmail Çolak Emekli Oldu İsmail Çolak, 5 Ocak 1998’de başladığı Akademi’de, farklı görevleri yerine getirdi. Yaklaşık 20 yıl boyunca çeşitli kademelerde bulunan Çolak, çalışmalarına son dönemde muhasebe personeli olarak devam etti.
1750
TÜBA-Mikrobiyota ve İnsan Sağlığı Sempozyumu Gerçekleştirildi TÜBA-Gıda Beslenme Grubu’nun düzenlediği ve 10 Nisan Pazartesi günü “TÜBA-Mikrobiyota ve İnsan Sağlığı Sempozyumu” The Green Park Hotel Ankara’da gerçekleştirildi. Sempozyum; TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Akademi Konsey Üyesi ve Türkiye Sağlık Enstitüleri (TÜSEB) Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Akademi Asli Üyesi ve TÜBA-Gıda Beslenme Çalışma Grubu Yürütücüsü Prof. Dr. Kazım Şahin’in açılış konuşmalarıyla başladı.
1749
TÜBA-Kök Hücre ve Embriyo Uygulamaları Eğitim Sempozyumu Gerçekleştirildi TÜBA-Kök Hücre Çalışma Grubu’nun Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ev sahipliğinde düzenlediği “TÜBA-Kök Hücre ve Embriyo Uygulamaları Eğitim Sempozyumu” 8 Nisan günü Konya Dedeman Otel’de gerçekleştirildi.
1746
TÜBA Asosye Üyesi Doç. Dr. Demirköz “Yükselen Yetenekler Ödülü”nü Aldı Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) ve L'Oreal'in ortaklaşa düzenlediği "For Women in Science / Bilim Kadınları için” programı kapsamında "Rising Talents/Yükselen Yetenekler” ödülüne bu yıl TÜBA Asosye Üyesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Melahat Bilge Demirköz layık görüldü.
1743
“Küresel Sağlığın İyileştirilmesi” Konulu “Science20 Dialogue Forumu” ve 2017 S20 Bildirisi 2017 yılı “G20 Zirvesi” çerçevesinde G20 ülkeleri ulusal bilim akademileri başkan ve temsilcilerinin katılımıyla Alman Bilimler Akademisi Leopoldina’nın ev sahipliğiyle düzenelenen “Küresel Sağlığın İyileştirilmesi” konulu “Science20 Dialogue Forum” toplantısı, Almanya’nın Halle şehrinde 22 Mart’ta gerçekleştirildi. Toplantıya TÜBA ve Türkiye’yi temsilen TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar ve Konsey üyesi Prof. Dr. Muzaffer Şeker katıldı.
1742
TÜBA Başkan Yardımcısı Prof. Yurdusev EMAN Genel Kurulu’na Katıldı TÜBA Başkan Yardımcısı ve Asli Üyesi Prof. Dr. Ahmet Nuri Yurdusev, Akademi’nin de üyesi olduğu Akdeniz Ülkeleri Akademileri Ağı’nın (Network of the Academies of Mediterranean Countries-EMAN) 20 Mart 2017 tarihinde İtalya’nın Cenova şehrinde düzenlenen Genel Kurul Toplantısı’na katıldı.
1737
TÜBA-Mikrobiyota ve İnsan Sağlığı Sempozyumu TÜBA-Gıda Beslenme Grubu’nun düzenlediği “TÜBA-Mikrobiyota ve İnsan Sağlığı Sempozyumu”, 10 Nisan 2017 tarihinde The Green Park Hotel Ankara’da gerçekleştirilecek.
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi
TÜBA Ödülleri
TÜBA Ödülleri
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
TÜBA Türkçe Bilim Terimleri Sözlüğü Projesi
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Kanser Gıda Kök Hücre Bilim ve Eğitim
Üniversite Konferansları
Üniversite Konferansları
Bilim Eğitimi Projesi
Bilim Eğitimi Projesi
TÜBA Tanıtım
TÜBA Tanıtım
Online Alışveriş Portalı
Online Alışveriş Portalı
Yayınlar
TÜBA - TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ Piyade Sokak No: 27,
06690 Çankaya - ANKARA
(312) 442 29 03 (pbx)
(312) 442 72 36 | 442 23 58 | 442 64 91
Bizden haber almak için e-posta adresinizi giriniz. Gönder
© 2013 TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ. Her hakkı saklıdır.